Koroonaviirus Eestis, 7. detsember: ööpäevaga lisandus 248 positiivset, suri kolm

Koroonaviirus Eestis, 7. detsember: ööpäevaga lisandus 248 positiivset, suri kolm

Koroonaviirus Eestis, 7. detsember: ööpäevaga lisandus 248 positiivset, suri kolm

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 917 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 248 ehk 8,5% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 124 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 99 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 51 ning Tartumaale 30 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Lääne-Virumaale lisandus 13 uut nakatunut. Pärnu-, Rapla- ja Võrumaale lisandus viis uut positiivset testi tulemust. Järvamaale ja Põlvamaale lisandus kolm positiivset juhtu. Saaremaale lisandus kaks uut positiivset testi tulemust. Jõgeva-, Lääne- ja Valgamaale lisandus üks positiivne tulemus. Nelja positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 396,62 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 7,3%.

Terviseameti jälgimisel on üle 28 000 inimese

Ööpäeva jooksul põhja regiooni lisandunud uute nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

5.-6. detsembril põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 177 korral sai inimene viiruse läbi perekondliku-, töö- või muu lähikontakti varasema haigestunuga. 126 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, välismaalt toodi viirus sisse 14 juhul (Venemaalt, Poolast, Soomest, Küproselt, Ukrainast, Austriast, Inglismaalt, Taanist, Rootsist). Ülejäänud juhtumite asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 500 inimese, kellest 2 596 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 22 kollet. Kõige enam on töökoha, tutvusringkonna ja nn muu kontakti koldeid.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumite puhul nakatuti  üheksal juhul pereringis, ühel juhul huvitegevuse käigus, ühel juhul tuttavate kaudu ning kahe juhtumi asjaolud on veel selgitamisel. Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest 15 sai viiruse töökohas, 19 juhul haigestuti läbi perekontaktide, kuuel juhul tuttavate kaudu, kolmel juhul saadi viirus lasteaiast ja kolmel juhul õppeasutusest. Kahel juhul saadi haigus tervishoiuasutusest, ühel juhul kinnipidamisasutustest ning ühel korral toodi haigus sisse Venemaalt. Üks juhtum anti üle lõuna regionaalosakonnale.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 31 aktiivset kollet. Kõige rohkem on töökoha ja kooli koldeid.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6 500 inimese, kellest nakatunud on 1 411.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uute nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

5.-6. detsembril Tartumaale lisandunud viiel juhul nakatuti perekonnas, kuue nakatunu nakkusallikat ei tuvastatud, kolm haiget on seotud viiruse õppeasutuse sisese levikuga, kolm haiget sai nakkuse töökohast ning ühe juhul toodi haigus sisse välismaalt. Põlvamaale lisandunud ühel juhul nakatuti hooldekodus, kahel juhul oli nakatumine perekondliku seosega ning kahel juhul õppeasutuses. Viljandimaale lisandunud juhtumite puhul anti viirus ühel juhul edasi õppeasutuses, kolmel juhul nakkusallikat ei tuvastatud, kahel juhul saadi nakkus töökohal , ühel juhul toodi viirus sisse välismaalt ja kolmel juhul anti viirus edasi perekonna siseselt. Jõgevamaale laekunud  juhtumite puhul oli kolmel juhult tegemist nakatumisega pereringis. Võrumaale lisandunud juhtumite puhul viiel juhul oli nakatumine perekondliku seosega, kaks inimest said viiruse õppeasutuses, üks nakatumine toimus läbi sõpruskonnakontakti, üks nakatumine toimus tööl ja ühe nakatumise allikas jäi tuvastamata. Valgamaale lisandunud juhtumi puhul nakatuti perekontakti kaudu.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 5 300 inimese, kellest 788 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 24 aktiivset kollet. Kõige enam on õppeasutuse ja töökoha koldeid.

Viimase ööpäevaga Pärnumaale lisandunud kolme juhtumi puhul oli põhjuseks nakatumine trennis,  ühe nakatumise allikat ei tuvastatud ning üks juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel. Saaremaa ja Läänemaa juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 850 inimese, kellest 169 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet -  kaks koolikollet ja üks töökoha kolle.

Haiglaravi vajab 261 inimest

7. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 261 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 13 patsienti. Koju saadeti neli inimest ning üks inimene tunnistati valepositiivseks. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 15.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest – 89-aastane mees, 88-aastane naine ja 83-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 134 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 880 COVID-19 haigusjuhtumit 861 inimesega.

7. detsembri seisuga on tervenenud 8 714 inimest. Neist 6 616 inimese (75,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2 098 inimese (24,1%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 515 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 15 226 (2,9% testide koguarvust).

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 223 705 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1172 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 462.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peavad jõulud ja aastavahetus tulema tänavu teisiti - jätame ära suured peod, kohtume vaid lähedaste ringis ja ohutult. Kõigile on aasta olnud raske, seega pidutseme vähem, aga hoolime üksteisest rohkem, aitame kõiki, kes abi vajavad.

Ärme korralda eraelulisi kohtumisi rohkem kui 10 erineva inimesega, kellega niikuinii igapäevaselt suhtleme. Teeme võimalikult palju kaugtööd. Peame kinni riigis kehtestatud piirangutest.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2020 12:27 | Uuendatud: 07.12.2020 12:27

Vaata lisaks

Läti MM-rallit juhib esimese katse järel Rovanperä, rehvivalikuga alt läinud Tänak seitsmes

Esmakordselt Lätis peetava autoralli maailmameistrivõistluste kaheksanda etapi esimese kiiruskatse võitis Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) näitas alles seitsmendat aega. Seejuures kasutasid erinevalt eestlasest kõik temast kiiremad olnud kaasvõistlejad oma masinatel pehme rehviseguga jalavarje.

Täna, 19. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 19. juulil pilves selgimistega ilm. Mandril sajab mitmel pool hoovihma, kohati võib olla äikest, õhtul jääb sajuhooge harvemaks. Tuul pöördub kõikjal läände- ja loodesse 4-10, puhanguti 13, rannikul 7-12, põhjarannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Täna, 18. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 18. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtul sajuhood harvenevad. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, puhanguti kuni 13, Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 19..24°C.

Täna, 17. juulil 2024 Eestis pilvkate lääne poolt tiheneb, esineb äikest ja tugevat sadu

Täna, 17. juulil pilvkate lääne poolt tiheneb. Vihmahood liiguvad saartelt üle maa ida-kirde suunas, on äikest ja tugevat sadu. Keskpäeval saartelt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s, saartelt alates pöördub tuul edelasse ja läände, puhangud tugevnevad Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 20..25, enne sadu Kesk- ja Ida-Eestis kuni 28°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused