Koroonaviirus Eestis, 8. detsember: ööpäevaga lisandus 285 positiivset, suri kolm

Koroonaviirus Eestis, 8. detsember: ööpäevaga lisandus 285 positiivset, suri kolm

Koroonaviirus Eestis, 8. detsember: ööpäevaga lisandus 285 positiivset, suri kolm

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4120 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 285 ehk 6,9% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 171 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 124 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 28 ning Tartumaale 27 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Pärnu- ja Raplamaale lisandus 14 uut nakatunut. Lääne-Virumaale lisandus kaheksa, Viljandimaale kuus uut nakatunut. Hiiu-, Lääne- ja Valgamaale lisandus kaks uut positiivset ning Võru- ja Saaremaale üks. Üheksa positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 402,79 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 7,5%.

Terviseameti jälgimisel on üle 27 400 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 934 inimese, kellest 2563 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6600 inimese, kellest nakatunud on 1411.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4900 inimese, kellest 787 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid).

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1000 inimese, kellest 177 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid).

Haiglaravi vajab 262 inimest

8. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 262 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 14 patsienti. Koju saadeti 12 inimest, viis inimest viidi üle mitte COVID-19 osakonda janeli inimest viidi üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 24 (neist kaks olid tänase kuupäevaga ja viis tagatjärgi).

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest – 66-aastane naine, 87-aastane mees ja 89-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 137 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 897 COVID-19 haigusjuhtumit 877 inimesega.

8. detsembri seisuga on tervenenud 9082 inimest. Neist 6927 inimese (76,3%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2155 inimese (23,7%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 518 600 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 15 510 (3% testide koguarvust).

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 224 318 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1200 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 463.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peavad jõulud ja aastavahetus tulema tänavu teisiti - jätame ära suured peod, kohtume vaid lähedaste ringis ja ohutult. Kõigile on aasta olnud raske, seega pidutseme vähem, aga hoolime üksteisest rohkem, aitame kõiki, kes abi vajavad.

Ärme korralda eraelulisi kohtumisi rohkem kui 10 erineva inimesega, kellega niikuinii igapäevaselt suhtleme. Teeme võimalikult palju kaugtööd. Peame kinni riigis kehtestatud piirangutest.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 08.12.2020 13:09

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused