Koroonaviirus Eestis, 31. detsember: ööpäevaga lisandus 738 positiivset, suri kolm inimest

Koroonaviirus Eestis, 31. detsember: ööpäevaga lisandus 738 positiivset, suri kolm inimest

Koroonaviirus Eestis, 31. detsember: ööpäevaga lisandus 738 positiivset, suri kolm inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5753 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 738 ehk 12,8% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 425 inimesel. 330 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 118, Tartumaale 42, Pärnumaale 39, Lääne-Virumaale 25, Võrumaale 13, Viljandimaale 12 ja Raplamaale 11 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Järvamaale lisandus üheksa, Hiiumaale kaheksa ning Saare- ja Valgamaale seitse uut juhtumit. Läänemaale lisandus kuus ning Jõgeva- ja Põlvamaale kaks uut nakatunut. 12 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 600,79 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 11,8%.

Terviseameti jälgimisel on üle 25 500 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 16 300 inimese, kellest 4389 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5200 inimese, kellest nakatunud on 1678.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2700 inimese, kellest 892 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1300 inimese, kellest 378 on nakatunud.

Haiglaravi vajab 393 inimest

31. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 393 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 40 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 26 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 52. Koju saadeti 43 inimest (üks sisestati tagantjärgi) ning 16 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ja kuus inimest viidi üle teise haiglasse ning kaks inimest tunnistati valepositiivseks.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest – 51-aastane mees, 83-aastane naine ja 86-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 229 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1476 COVID-19 haigusjuhtumit 1452 inimesega.

31. detsembri seisuga on tervenenud 18 326 inimest. Neist 13 873 inimese (75,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 4453 inimese (24,3%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 633 300 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 27 990 (4,4% testide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 1907 inimesele

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 1907 inimesele. Hiljemalt uue nädala alguseks hakkab TEHIK detailset vaktsineerimise infot kuvama ka avaandmetena Terviseameti koroonakaardil. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 243 663 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2139 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 625.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

„Piirangutest petuga mööda minnes petame vaid iseennast. Olukord on täna tõsine, nakatuda võib kõikjal ja üks pidu ei ole kellegi tervise ega elu hinda väärt,“ ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. Ta lisas, et ära tuleks jätta peod ja rahvarohkeid kogunemisi tuleb ka õues vältida

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi. Veeda aastavahetus ainult kitsas pereringis.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 31.12.2020 12:33

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused