Koroonaviirus Eestis, 12. jaanuar: ööpäevaga lisandus 335 positiivset, suri viis inimest

Koroonaviirus Eestis, 12. jaanuar: ööpäevaga lisandus 335 positiivset, suri viis inimest

Koroonaviirus Eestis, 12. jaanuar: ööpäevaga lisandus 335 positiivset, suri viis inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3823 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 335 ehk 8,8% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 248 inimesel. 193 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 21, Pärnumaale 19, Tartumaale 8, Raplamaale 7 ning Saaremaale ja Võrumaale lisandus 5 uut positiivset testi tulemust. Järva- ja Valgamaale lisandus 4, Hiiumaale 2, Lääne-, Lääne-Viru, Põlva- ja Viljandimaale lisandus 1 uus nakkusjuhtum ning Jõgevamaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi tulemust. 8 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 590,68 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,4%.

Terviseameti jälgimisel on üle 22 100 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 13 300 inimese, kellest 4124 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4300 inimese, kellest nakatunud on 1472.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 549 on nakatunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2700 inimese, kellest 863 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Ööpäeva jooksul avati uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 57, haiglaravi vajab 409 patsienti

12. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 409 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 43 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 26 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 57, nendest 6 tagantjärgi. Koju saadeti 40 inimest, kellest 4 sisestati tagantjärgi, 15 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 88-aastane naine, 80-aastane naine, 77-aastane naine, 68-aastane mees ja 67-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 292 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1841 COVID-19 haigusjuhtumit 1808 inimesega.

12. jaanuari seisuga on tervenenud 23 811 inimest. Neist 17 777 inimese (74,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 6034 inimese (25,3%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 684 214 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 34 138 (5% testide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 11 896 inimesele

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 11 896 inimesele. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 254 426 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2545 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 484.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Uuest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 12.01.2021 13:47 | Uuendatud: 12.01.2021 13:47

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused