Eesti jätkab koos Soomega ühiste lahenduste otsimist piiriülese töörände taastamiseks

Eesti jätkab koos Soomega ühiste lahenduste otsimist piiriülese töörände taastamiseks

Eesti jätkab koos Soomega ühiste lahenduste otsimist piiriülese töörände taastamiseks

Eile kohtus Eesti-Soome ametkondade vaheline COVID-19 töörühm, et arutada Soomes 27. jaanuarist kuni 25. veebruarini kehtivate COVID-19 viiruse leviku piiramiseks võetud täiendavate piirimeetmete kontekstis võimalusi kahe riigi vahel töörände taastamiseks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

„Mõistame, et Soome otsused lähtuvad rahvatervise kaitsest ja viiruse, sh selle uue tüve, leviku tõkestamise meetmete vajadusest. Soome viirusenäitajad on Euroopas ühed madalamad,“ ütles välisministeeriumi asekantsler Erki Kodar. „Eesti esitatud ettepanekute eesmärk on leida täiendavate tervisekaitsemeetmete kaudu võimalus majandustegevuse jätkamiseks piiriülese liikumise, sh töörände, taastamiseks.“

Töörühmas tutvustatud ettepanekutes arvestatakse rahvatervise kaitse ja viiruse leviku tõkestamise vajadust, kõneks oli võimalik testimise nõude kehtestamine Soome sisenejatele ja piirangud ajutiselt Eestisse naasmise järel.  Soome poolele kaalumiseks esitatud ettepanekud puudutavad mitmeid ametkondi. Töörühm leppis kokku, et ettepanekute detailne arutelu jätkub tervise-ekspertide vahel lähipäevil. Töörühm kohtub arutelude jätkamiseks järgmisel nädalal. Sama teemat arutasid Eesti ja Soome välisministrid tänases videokõnes ja plaanivad arutada ka reedel.

Soome Vabariigi valitsus võttis 22. jaanuaril vastu piirangute karmistamise otsuse, mis piirab töörändega seotud isikute liikumist: 27. jaanuari südaööst kuni 25. veebruarini kehtivate piirangute kohaselt saavad lisaks Soome kodanikele ja elanikele Soome siseneda vaid ühiskonna toimimise ja varustuskindluse seisukohast olulist tööd tegevad ja vältimatutel põhjustel reisivad isikud.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium jätkuvalt vältimatu vajaduseta hoiduda igasugusest rahvusvahelisest reisimisest. Praeguses olukorras võivad riigid teha piiride sulgemise otsuseid väga lühikese etteteatamisega, tekitades nii ettenägematuid tõrkeid liikumisel. Kindlasti tuleks enne välismaale minekut uurida värskeimat reisiinfot Reisi Targalt lehelt ja konsulteerida reisi- ja transpordiettevõtetega.


Teema: Soome, Reisipiirangud

Lisas: pistik | Lisatud: 28.01.2021 10:02 | Uuendatud: 28.01.2021 10:02

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused