Koroonaviirus Eestis, 30. jaanuar: ööpäevaga lisandus 405 positiivset, suri kaheksa inimest

Koroonaviirus Eestis, 30. jaanuar: ööpäevaga lisandus 405 positiivset, suri kaheksa inimest

Koroonaviirus Eestis, 30. jaanuar: ööpäevaga lisandus 405 positiivset, suri kaheksa inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4558 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 405 ehk 8,9% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 197 inimesel. 159 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 48, Ida-Virumaale 34, Pärnumaale 31, Järvamaale 21, Viljandimaale 14 ja Raplamaale 11 uut positiivset testi. Valgamaale lisandus 8, Võru-, Jõgeva- ja Lääne-Virumaale 7, Saaremaale 6, Põlvamaale 4 ja Hiiumaale 1 uut nakkusjuhtu. Läänemaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi. 9 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 531,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,8%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 43, haiglaravi vajab 404 patsienti

30. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 404 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 42 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 23 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 43. Koju saadeti 28 inimest, 10 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest – 89-aastane naine ja 68-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 411 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2456 COVID-19 haigusjuhtumit 2412 inimesega.

30. jaanuari seisuga on tervenenud 33 056 inimest. Neist 23 213 inimese (70,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 9843 inimese (29,8%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 770 852 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 43 747 (5,7% testide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 37 230, kaks doosi on saanud 9597 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 37 230, vaktsineeritud inimesi on 27 633, kellest  9597 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

Terviseametisse jõudis esmaspäeval uus Pfizer/BioNTech saadetis, milles oli 11 700 doosi vaktsiini. Sellel nädalal jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes, algab hambaraviasutuste töötajate ja ambulatoorse eriarstiabi osutajate vaktsineerimine. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,6 protsendil vaktsineeritutest.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

Koroonaviiruse levik on üle Eesti laialdane ja intensiivne. Nakatumise kõver näitab küll stabiliseerimise märke, kuid murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus.

Igaüks saab kaasa aidata viiruse leviku tõkestamisele. Oluline on vältida üleliigseid kontakte ja pidada kinni ennetusmeetmetest: hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine.  Haigena tuleb püsida kodus, ka kergemate sümptomite puhul soovitame pöörduda perearsti või nõuandeliini 1220 poole.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 30.01.2021 11:35

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused