Minister Sutt kohtus täna turismisektori esindajatega

Minister Sutt kohtus täna turismisektori esindajatega

Minister Sutt kohtus täna turismisektori esindajatega

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutil oli täna videosilla vahendusel tutvumiskohtumine Eesti turismisektori erialaliitude ja esindusorganisatsioonidega. Kohtumise eesmärk oli kaardistada koostöökohad ja arutada võimalusi, kuidas riik saaks sektorit majanduskriisi tingimustes toetada.

„Kohtumisel käisime läbi aktuaalsed teemad ja arutasime ka pikaajalist vaadet, et kuidas näeb sektor oma olukorda pärast kriisi ning kus nad vajaksid riigi tuge ja järeleaitamist tavapärase elu taastumisel,“ ütles Sutt.

Minister Sutt selgitas, et konkreetseid otsuseid turismisektori toetamisel, nii Euroopa Liidu välisvahendite kasutamise kui kriisiabi osas, veel tehtud ei ole, kuid ta rõhutas, et sektorile suunatud tugi peab olema tulevikku vaatav. „Praegune kriis annab võimaluse muuta turismitööstus tugevamaks ja nutikamaks, et ettevõtted oleksid vastupidavamad ja säiliksid töökohad,“ ütles Sutt. 

„Me teame, et kriisieelne olukord maailmas ei taastu, mistõttu peavad ka sektori toetamise põhimõtted möödunud aasta kevadest erinema,“ ütles Sutt. „Olen sektoriga ühte meelt, et peame liikuma uuenduslike lahenduste suunas, kus on suurem roll tootearendusel ja uutel ärimudelitel. Vaid nii oleme rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised,“ lisas Sutt.

Sutt lisas, et turismiettevõtluse puhul on oluline ka see, et suudame alles hoida seda ökosüsteemi, mis on loodud. „Kui maailm taas avaneb, peab sektoril olemas olema võrgustik, kompetents ja inimesed, et oleks võimalik pärast kriisi edasi liikuda,” lisas Sutt.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimees Ain Käpp ütles, et turism on riigi identiteeti peegeldav tööstusharu ja võiks olla meie rahvuslik uhkus. „Meie soov on ühiselt panustada, et sektor suudaks jällegi kaks miljardit ekspordi eurot riiki tuua ja anda oma oluline osa Eesti majanduse hüvanguks. Selleks ongi praeguses kriisi olukorras oluline ettevõtteid ja inimesi toetada, et säiliks võimekus turismil taastuda,“ ütles Käpp.

Ühtlasi lepiti kokku, et minister Sutt ja MKMi esindajad hakkavad sektori erialaliitude ja organisatsioonidega kohtuma regulaarselt, et aktuaalsed teemad üheskoos läbi arutada. Kohtumisel osalesid Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu, Eesti Turismifirmade Liidu, Eesti Konverentsibüroo, Eesti Spaaliidu, MTÜ Eesti Maaturismi, Tallinna Lennujaama, EAS-i Turismiarenduskeskuse ja MKMi esindajad.


Teema: Reisipiirangud, Koroonaviirus, Eesti Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 05.02.2021 15:50

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused