Minister Sutt kohtus täna turismisektori esindajatega

Minister Sutt kohtus täna turismisektori esindajatega

Minister Sutt kohtus täna turismisektori esindajatega

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutil oli täna videosilla vahendusel tutvumiskohtumine Eesti turismisektori erialaliitude ja esindusorganisatsioonidega. Kohtumise eesmärk oli kaardistada koostöökohad ja arutada võimalusi, kuidas riik saaks sektorit majanduskriisi tingimustes toetada.

„Kohtumisel käisime läbi aktuaalsed teemad ja arutasime ka pikaajalist vaadet, et kuidas näeb sektor oma olukorda pärast kriisi ning kus nad vajaksid riigi tuge ja järeleaitamist tavapärase elu taastumisel,“ ütles Sutt.

Minister Sutt selgitas, et konkreetseid otsuseid turismisektori toetamisel, nii Euroopa Liidu välisvahendite kasutamise kui kriisiabi osas, veel tehtud ei ole, kuid ta rõhutas, et sektorile suunatud tugi peab olema tulevikku vaatav. „Praegune kriis annab võimaluse muuta turismitööstus tugevamaks ja nutikamaks, et ettevõtted oleksid vastupidavamad ja säiliksid töökohad,“ ütles Sutt. 

„Me teame, et kriisieelne olukord maailmas ei taastu, mistõttu peavad ka sektori toetamise põhimõtted möödunud aasta kevadest erinema,“ ütles Sutt. „Olen sektoriga ühte meelt, et peame liikuma uuenduslike lahenduste suunas, kus on suurem roll tootearendusel ja uutel ärimudelitel. Vaid nii oleme rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised,“ lisas Sutt.

Sutt lisas, et turismiettevõtluse puhul on oluline ka see, et suudame alles hoida seda ökosüsteemi, mis on loodud. „Kui maailm taas avaneb, peab sektoril olemas olema võrgustik, kompetents ja inimesed, et oleks võimalik pärast kriisi edasi liikuda,” lisas Sutt.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimees Ain Käpp ütles, et turism on riigi identiteeti peegeldav tööstusharu ja võiks olla meie rahvuslik uhkus. „Meie soov on ühiselt panustada, et sektor suudaks jällegi kaks miljardit ekspordi eurot riiki tuua ja anda oma oluline osa Eesti majanduse hüvanguks. Selleks ongi praeguses kriisi olukorras oluline ettevõtteid ja inimesi toetada, et säiliks võimekus turismil taastuda,“ ütles Käpp.

Ühtlasi lepiti kokku, et minister Sutt ja MKMi esindajad hakkavad sektori erialaliitude ja organisatsioonidega kohtuma regulaarselt, et aktuaalsed teemad üheskoos läbi arutada. Kohtumisel osalesid Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu, Eesti Turismifirmade Liidu, Eesti Konverentsibüroo, Eesti Spaaliidu, MTÜ Eesti Maaturismi, Tallinna Lennujaama, EAS-i Turismiarenduskeskuse ja MKMi esindajad.


Teema: Reisipiirangud, Koroonaviirus, Eesti Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 05.02.2021 15:50 | Uuendatud: 05.02.2021 15:50

Vaata lisaks

Täna, 13. juulil 2024 lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb, võib sadada vähest vihma

Täna, 13. juulil on lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb. Kohati võib sadada vähest vihma, õhtul jõuab Liivi lahe ümbrusse ja mandri lõunaserva tugevam sajuvöönd, mis levib edasi põhja-kirde suunas, kohati on äikest. Puhub idakaare tuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s, õhtul tugevneb saartel ja Liivi lahe ümbruses kirde- ja idatuul 7-12, puhanguti kuni 19 m/s. Õhutemperatuur on 23..28, rannikul kohati kuni 20°C.

Mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada?

Allpool väike selgitus ja õppetus mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada.

Täna, 12. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 12. juulil on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, kohati on äikeseoht ja sadu võib olla tugev. Hommikul on paiguti udu. Pärastlõunal pilvisus järk-järgult hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s, äikese ajal võib olla tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 20..26, rannikul kohati kuni 18°C.

Ilm täna, 11. juulil 2024 Eestis

Täna, 11. juulil on ennelõunal on Ida-Eestis vähese pilvisusega sajuta ilm, saartel ja Lääne-Eestis pilvisus tiheneb ja sajab hoovihma, on äikest, pärastlõunal on hoogsadusid äikesega ka mandri kesk- ja põhjaosas. Õhtul jõuab Liivi lahelt uus sajuala Lääne-Eestisse ning laieneb mandrile ja saartele, on äikest ning kohati on sadu tugev. Puhub valdavalt kagutuul 5-10, puhanguti 13, läänerannikul kuni 15 m/s, äikese ulatuvad puhanguid üle 20 m/s, õhtul lõunakaare nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 24..30, rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused