UUS PISTIKUS:
Ettevaatust! Nädalavahetusel muutuvad teed libedaks

Ettevaatust! Nädalavahetusel muutuvad teed libedaks

Ettevaatust! Nädalavahetusel muutuvad teed libedaks

Nädalavahetuse sõidutingimused on talviselt keerulised aeg-ajalt sadava lume ja lörtsi, suure libeduseohu, ajuti halva nähtavuse ja tugeva külgtuule tõttu. Kahe ööpäevaga lisandub lund üle 5 cm, Virumaal, Peipsi ääres ja Kagu-Eestis üle 10 cm.

Vaata ka: Täna, 6. märts 2021 sajab vihma ja lörtsi

Laupäeva (6.03) hommikul jõuab lume- ja lörtsisadu kella 8-9 paiku Hiiu- ja Harjumaale ning laieneb päeva peale üle Eesti, teeb ka tuisku. Esialgu ei ole sadu tugev, muutub tihedamaks õhtul ja siis tuleb lääne pool sekka ka vihma. Õhutemperatuur tõus -1..+2, saartel õhtu poole kuni +4°C-ni põhjustab libedust. Edelatuul tugevneb ja paisub pärastlõunal jõuliseks – sisemaal tõusevad puhangud kuni 17, saartel ja rannikul kui 20 m/s.

Ööl vastu pühapäeva (7.03) sajab aeg-ajalt tihedat lund ja lörtsi, tuiskab. Lääne-Eestis tuleb lühiajaliselt sekka ka vihma, on jäiteoht. Puhub väga tugev edela- ja läänetuul, saartest alates pöördub loodesse,  sisemaal on puhanguid üle 15, saartel ja rannikul 20 m/s. Õhutemperatuur on öö hakul 0..+3, pärast keskööd langeb kiiresti -1..-6°C-ni. Märjad teepinnad jäätuvad!

Päeval lisandub hooti lund ja tuiskab. Lääne- ja loodetuule jõulised puhangud võivad ka sisemaal 20 m/s,  saartel ja looderannikul 25 m/s tõusta. Õhutemperatuur on -1..-4, üksnes saarte rannikul vastu Läänemerd on 0°C ümbruses.

Nädalavahetuse jooksul toimub temperatuuri kiire muutus – laupäeva päeval tõuseb miinuspoolelt plusskraadidesse. Ööl vastu pühapäeva leiab aset uuesti järsk langus alla 0°C. Kiirete muutuste põhjuseks on väga haruldase trajektooriga madalrõhkkond. Alustas see liikumist polaaraladelt Gröönimaa põhjaranniku lähistelt, jõuab homme päeval Lapimaale ja pühapäeval juba Loode-Venemaale ning selle serva mööda tuleb homseks meile soojemat õhku ja pühapäeval tungib sisse juba arktiline külm. Kontrastsete õhumasside kokkupuuteala ümbrusse koondub pühapäeval kõrgemates õhukihtides Läänemere ümbruse kohale erakordselt suurte kiirustega jugavool, mis maapinnalähedases õhukihis põhjustab tormiseid loodetuule puhanguid.

Allikas: Ilmateenistus


Teema: Ilm

Lisas: pistik | 06.03.2021 09:11

Vaata lisaks

Vaata ka

Chuck Norrise fakte
Kuidas isad lapsi hoiavad? Saad naerda :)
Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused