Koroonaviirus Eestis, 8. märts 2021: ööpäevaga lisandus 1181 positiivset, suri neliteist inimest

Koroonaviirus Eestis, 8. märts 2021: ööpäevaga lisandus 1181 positiivset, suri neliteist inimest

Koroonaviirus Eestis, 8. märts 2021: ööpäevaga lisandus 1181 positiivset, suri neliteist inimest

Möödunud ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5496 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1181 ehk 21,5% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 999 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 102 417 inimesele, kellest  43 975 on saanud mõlemad doosid.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 846 inimesel. 620 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Lääne-Virumaale lisandus 129, Ida-Virumaale 47, Tartumaale 39, Võrumaale 22 ja Raplamaale 21 uut positiivset testi. Läänemaale lisandus 12, Põlvamaale 9, Pärnu- ja Järvamaale 7, Viljandi- ja Valgamaale 6, Jõgevamaale 4 ja Saaremaale 3 uut nakkusjuhtu. Hiiumaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi. 23 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1335,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 19%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 63, haiglaravi vajab 626 patsienti

8. märtsi hommikuse seisuga viibib haiglas 626 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 53 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 36 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 63. Koju saadeti 16 inimest, 7 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri 14 koroonaviirusega nakatunud inimest –  96-aastane naine, 93-aastane mees, 85-aastane naine, 82-aastane mees, 81-aastane mees, 80-aastane naine, 78-aastased mees ja naine, 71-aastane naine, kaks 68-aastast meest, 65-aastane mees, 63-aastane mees ja 39-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 667 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 4017 COVID-19 haigusjuhtumit 3867 inimesega.

8. märtsi seisuga on tervenenud 55 641 inimest. Neist 39 499 inimese (71%) haigusjuhtum on lõpetatud, 16 142 inimese (29%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 988 077 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 76 183 (7,7% testide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 102 417 inimesele, kaks doosi on saanud 43 975 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 102 417 inimesele, kellest  43 975 on saanud mõlemad doosid. Ööpäeva jooksul manustati 999 doosi, kokku on manustatud 146 392 vaktsiinidoosi. 

Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt perearstide juures riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine ning erinevate tervishoiuasutuste juures eesliinitöötajate – haridusasutuste töötajate, politsei- ja päästeteenistujate ning kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande valdkonna töötajate vaktsineerimine. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 268 888 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 4946 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 1185.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Intensiivse nakkusleviku tõttu kehtivad Eestis rangemad meetmed koroonaviiruse leviku tõrjumiseks. Üldhariduskoolid, kutsekoolid ja kõrgkoolid on distantsõppes kuni märtsikuu lõpuni. Avalikud üritused siseruumides ei ole lubatud. Kinod, teatrid, kontserdisaalid, muuseumid on suletud üle Eesti. Lubatud on vaid individuaalne treening ja huvitegevus. Nädalavahetustel peavad kaubandus- ja toitlustusettevõtted olema suletud, argipäeviti peavad toitlustusettevõtted uksed sulgema kell 18, toidu kaasamüük jääb lubatuks kõikidel nädalapäevadel. Avatuks tohivad jääda toidupoed ning esmavajalikud poed, näiteks apteegid ja prillipoed.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 08.03.2021 15:25

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused