Koroonaviirus Eestis, 9. märts 2021: ööpäevaga lisandus 1308 positiivset, suri kaks inimest

Koroonaviirus Eestis, 9. märts 2021: ööpäevaga lisandus 1308 positiivset, suri kaks inimest

Koroonaviirus Eestis, 9. märts 2021: ööpäevaga lisandus 1308 positiivset, suri kaks inimest

Möödunud ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6827 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1308 ehk 19,2% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 3694 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 105 845 inimesele, kellest 44 235 on saanud mõlemad doosid.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 860 inimesel. 649 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 116, Lääne-Virumaale 94, Tartumaale 56, Pärnumaale 41, Läänemaale 36, Viljandimaale 23 ja Saaremaale 20 uut positiivset testi. Raplamaale lisandus 15, Jõgeva- ja Järvamaale 6, Võrumaale 5, Hiiumaale 3 ja Valgamaale 1 uut nakkusjuhtu. Põlvamaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi. 26 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1361,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 19,3%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 86, haiglaravi vajab 640 patsienti

9. märtsi hommikuse seisuga viibib haiglas 640 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 59 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 41 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 86. Koju saadeti 50 inimest, 23 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest –  87-aastane naine ja 82-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 669 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 4092 COVID-19 haigusjuhtumit 3941 inimesega.

9. märtsi seisuga on tervenenud 57 206 inimest. Neist 40 852 inimese (71,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 16 354 inimese (28,6%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 994 902 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 77 491 (7,8% testide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 105 845 inimesele, kaks doosi on saanud 44 235 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 105 845 inimesele, kellest  44 235 on saanud mõlemad doosid. Ööpäeva jooksul manustati 3694 doosi, kokku on manustatud 150 080 vaktsiinidoosi. 

Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt perearstide juures riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine ning erinevate tervishoiuasutuste juures eesliinitöötajate – haridusasutuste töötajate, politsei- ja päästeteenistujate ning kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande valdkonna töötajate vaktsineerimine. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 269 069 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 5022 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 1197.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 09.03.2021 11:12 | Uuendatud: 09.03.2021 11:12

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused