Valitsuse otsusel jätkatakse eesliinitöötajate vaktsineerimisega

Valitsuse otsusel jätkatakse eesliinitöötajate vaktsineerimisega

Valitsuse otsusel jätkatakse eesliinitöötajate vaktsineerimisega

Valitsuse liikmed kinnitasid tänasel kabinetinõupidamisel otsuse, mille kohaselt jätkatakse lähiajal nende eesliinitöötajate vaktsineerimisega, kellel on tööst tulenevalt kõrgendatud oht nakatuda koroonaviirusega. Eesliini töötajate vaktsineerimisega alustatakse alles siis, kui vähemalt pooltes maakondades on vanemad kui 70-aastased inimesed suuremalt jaolt ehk 70 protsendi ulatuses vaktsineeritud.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Vaktsineerimise põhifookus jääb riskirühmadele. Samas arvestades vaktsiinide tarnekava, on kolme järgneva nädala jooksul võimalik suunata eesliinitöötajate vaktsineerimiseks piisavalt vaktsiinidoose, et jätkata vaktsineerimisprotsessiga sealt, kus see lubatud vaktsiinitarnete drastilisel vähenemisel katkes. Järgnevatel nädalatel plaanitakse lõpetada kuni 23 000 eesliinitöötaja esimese doosiga vaktsineerimine. Koostöös tööandjatega töötatakse välja lahendused ka ülejäänud eesliini jaoks.

Vaktsineerimise ulatus sõltub tarnete tegelikust mahust

Järk-järgult avaneb vaktsineerimise võimalus kogu Eesti elanikkonnale. Pärast 70+ vanuserühma hakatakse vaktsineerimise võimalust pakkuma inimestele vanuses 60–69; järgmisena saavad vaktsineerima tulla inimesed vanuses 50–59 ning pärast seda kõik ülejäänud vanuserühmad 16st kuni 49nda eluaastani.

Juuni lõpuks on riik seadnud eesmärgi võimaldada vähemalt ühe doosiga vaktsineerimist kõigile soovijatele. Sügiseks on seatud eesmärk vaktsineerida 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud Eestis kokku 295 744 inimesele, kellest 205 876 on saanud ühe ja 89 868 kaks doosi. See tähendab, et Eestis on vaktsineeritud üle 27,5 protsendi elanikkonnast. Vanuserühmas 70–79 on vaktsineeritud üle 60-protsendi inimestest. Vanuserühmas 60–69 on vaktsineeritud rohkem kui 43 protsenti inimestest .


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 22.04.2021 15:35

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused