Eilse jooksul broneeriti digiregistratuuris COVID-19 vaktsineerimisele ligi 15 000 aega

Eilse jooksul broneeriti digiregistratuuris COVID-19 vaktsineerimisele ligi 15 000 aega

Eilse jooksul broneeriti digiregistratuuris COVID-19 vaktsineerimisele ligi 15 000 aega

Eile, 13. mail broneeriti digiregistratuuris COVID-19 vaktsineerimisele ligi 15 000 aega. Keskmine ooteaeg digitaalses ootejärjekorras oli 30 minutit, pikim 104 minutit. Tipptunnid, mil järjekorrad olid kõige pikemad, olid pärast südaööd ning tööpäeva hommikul-ennelõunal.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) direktori Katrin Reinholdi sõnul oli selline suur inimeste hulk digiregistratuuris esmakordne ja kuna see oli ka ette teada, siis selleks valmistuti.

„Digiregistratuur ei ole loodud selle arvestusega, et kümned tuhanded inimesed seda korraga kasutaksid. Rakenduse vastavaks arendamine ei oleks ka kuidagi majanduslikult mõttekas ega otstarbekas maksumaksja raha kasutamine, sest muu osa ajast ei oleks sellist võimsust vaja,“ ütles Reinhold. „Seepärast lõime digitaalse ootejärjekorra, et inimesed, kes kohe sisse ei mahu, saaksid infot, kui kaua tuleb oodata ja ehk oleks mõttekas hoopis hiljem tagasi tulla. Tänan kõiki kannatlikkuse ja mõistvuse eest.“

Tervishoiuteenuse osutajad lisavad digiregistratuuri vabu aegu jooksvalt, aga siiski on soovijaid veel mõnda aega rohkem kui vabu aegu. Vaktsiinide tarned suurenevad igal nädalal ning mai- ja juunikuu jooksul saavad esimese doosi vaktsiini kõik soovijad. Praeguste plaanide järgi laekub juuni lõpuks suurusjärgus 900 000 doosi vaktsiine.

Alates eilsest, 13. maist saavad vaktsineerimisele registreeruda inimesed vanuses 40 eluaastat ja enam. Loe ka Avanes vaktsineerimisele broneerimine üle 40-aastastele


Teema: Vaktsineerimine, Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 14.05.2021 13:04 | Uuendatud: 14.05.2021 13:04

Vaata lisaks

Täna, 19. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 19. juulil pilves selgimistega ilm. Mandril sajab mitmel pool hoovihma, kohati võib olla äikest, õhtul jääb sajuhooge harvemaks. Tuul pöördub kõikjal läände- ja loodesse 4-10, puhanguti 13, rannikul 7-12, põhjarannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Täna, 18. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 18. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtul sajuhood harvenevad. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, puhanguti kuni 13, Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 19..24°C.

Täna, 17. juulil 2024 Eestis pilvkate lääne poolt tiheneb, esineb äikest ja tugevat sadu

Täna, 17. juulil pilvkate lääne poolt tiheneb. Vihmahood liiguvad saartelt üle maa ida-kirde suunas, on äikest ja tugevat sadu. Keskpäeval saartelt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s, saartelt alates pöördub tuul edelasse ja läände, puhangud tugevnevad Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 20..25, enne sadu Kesk- ja Ida-Eestis kuni 28°C.

Täna, 16. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 16. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mõnes kohas sajab hoovihma. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-7, puhanguti kuni 10 m/s, õhtul pöördub idakaarde. Õhutemperatuur on 24..28, rannikul 20..23°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused