Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus alustas tööd Kaja kultuurikeskuses

Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus alustas tööd Kaja kultuurikeskuses

Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus alustas tööd Kaja kultuurikeskuses

Alates tänasest, 17. maist on avatud Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus Mustamäel kultuurikeskuse Kaja ruumides (E. Vilde tee 118). COVID-19 vastu oodatakse vaktsineerima kõiki digiregistratuuris aja broneerinud inimesi.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Vaktsineerimiskeskus Kaja kultuurikeskuses on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 9.00-20.00. Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskuses plaanitakse esialgu teha päevas 810 vaktsiinidoosi, korraga töötab kuus vaktsineerijat. Eelnevalt on vajalik registreerimine üleriigilises digiregistratuuris ja elavasse järjekorda ei ole mõtet tulla.

Vaktsineerimisele saab registreerida, kui:
– te ei ole viimase 6 kuu jooksul põdenud COVID-19 haigust.
– te ei ole määratud eneseisolatsiooni ega ole viimase 14 päeva jooksul olnud lähikontaktis COVID-19 haigega.
– te ei ole varem COVID-19 vastu vaktsineeritud.

Juhul, kui teil on varasemalt esinenud tõsine allergiline reaktsioon süstitavatele ravimitele ja vaktsiinidele, siis palutakse enne vaktsineerimisele registreerimist pidada nõu oma perearstiga. Tõsine allergiline reaktsioon on hingamisraskusega, teadvushäirega ja/või lööbega kulgev seisund, mille lahendamiseks on vajalik kiire arstiabi. Samuti soovitatakse perearstiga enne vaktsineerimisele registreerimist nõu pidada siis, kui olete lapseootel.

Vaktsineerimisele registreerides palutakse arvestada, et iga vaktsiinidoos on oluline, seega palutakse broneeritud ajal kindlasti kohale tulla!
Pärast vaktsineerimist tuleb jääda vaktsineerimiskeskusesse jälgimisele 15 minutiks.
Vaktsineerimisel Pfizer-BioNTech vaktsiiniga Comirnaty, tuleb vaktsineeritul arvestada, et teise doosiga vaktsineerimine toimub 6 nädala möödudes ja samas kohas. Hiljem aega ega kohta muuta ei saa.

Juhul, kui olete COVID-19 haiguse läbi põdenud rohkem kui 6 kuud tagasi, siis vaktsineeritakse ühe vaktsiinidoosiga. Haigestumise või eneseisolatsiooni määramise korral palutakse broneering digiregistratuuris tühistada.

Infot COVID-19 vaktsineerimise kohta leiab www.vaktsineeri.ee

Tallinna TV uudislugu antud teemal:

Uudise foto: Lääne-Tallinna Keskhaigla


Teema: Vaktsineerimine, Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 17.05.2021 18:38

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused