Digiregistratuuri lisandub lähipäevil 15 000 COVID-19 vaktsineerimise aega

Digiregistratuuri lisandub lähipäevil 15 000 COVID-19 vaktsineerimise aega

Digiregistratuuri lisandub lähipäevil 15 000 COVID-19 vaktsineerimise aega

Digiregistratuuri www.digilugu.ee lisatakse tänase ja homse jooksul 15 000 uut aega COVID-19 vaktsineerimisele. Praegu on parim hetk esimeseks vaktsiinidoosiks aeg kinni panna, et saavutada sügiseks tõhus kaitse.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

„Sellest, kui paljud meist enne sügist end vaktsineerivad, sõltub suuresti ka see, kui avatud on meie ühiskond uut kooliaastat alustades ning sügisese viirustehooaja saabudes. Nii et ärge lükake vaktsineerimisega alustamist sügisesse ja leidke suvisel puhkuseperioodil kindlasti see aeg,“ ütles COVID-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer.

Uutest aegadest pool avatakse Harjumaale ja Tallinnasse, Ida-Virumaale lisatakse 2000 aega. Uusi aegu tuleb ka näiteks Viljandisse, Lääne-Virumaale, Läänemaale, Võrumaale. Infot, millises piirkonnas on vaktsineerimiseks vabu aegu, uuendatakse digilugu.ee avalehel igal hommikul. Uued ajad on valdavalt 14. juuniga algavasse nädalasse.

Eile tehti digiregistratuuris üle 8000 broneeringu ja tänahommikuse seisuga oli saadaval üle 4500 vaba aja Tallinnas, Tartus, Pärnus, Ida-Virumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Rakveres.

Lisaks-Ida-Virumaale, kus tööandjate juures vaktsineerimine on hästi vastu võetud, pakutakse alates 14. juunist ettevõtete kaudu vaktsineerimist ka Harjumaal. Eelistatakse ettevõtteid, kus vaktsineerida soovib 30 või enam töötajat, lisaks on oodatud ka töötajate perekonnaliikmed.

Huvitatud tööandjatel tuleb registreeruda meiliaadressil info@haigekassa.ee. Nendega, kes on juba oma soovist teada andnud, võetakse ise ühendust. 14. juuniga algavaks nädalaks on tööandjate meetme jaoks eraldatud 2000 doosi Jansseni, Pfizeri ja Moderna vaktsiine. Teistes maakondades avaneb töökohtade kaudu COVID-19 vastu kaitsesüstimise võimalus juuni lõpus.

Tänahommikuse seisuga oli Eestis vähemalt ühe vaktsiinidoosi on saanud 44,4% täiskasvanutest. Vanuses 70 eluaastat ja enam on vaktsineeritud 66%. Murekohad on jätkuvalt Ida-Virumaa (30%) ja Harjumaa (42%), kus täiskasvanud inimeste vaktsiiniga hõlmatus jääb Eesti keskmisest madalamaks.

Kõige kõrgem hõlmatus on Hiiumaal, kus on vähemalt esimese doosi saanud juba üle 63% täisealistest. 50% piir on ületatud ka Saaremaal, Läänemaal, Tartumaal ja Jõgevamaal.

Kõik inimesed alates vanusest 16 eluaastat saavad jätkuvalt vaktsineerimiseks aega broneerida digiregistratuuris aadressil www.digilugu.ee ja riigi infotelefonil 1247. Teiseks doosiks inimene ise aega broneerida ei saa, see antakse esimese doosi tegemise ajal. Korraldajad paluvad antud ajaga arvestada ja kindlasti kohale minna – tõhus kaitse tekib pärast teise doosi saamist.

Ilma eelregistreeringuta ei tasu kohale minna, sest elavas järjekorras vaktsineerimist ei toimu. Samuti ei maksa vaktsineerima minna tühja kõhuga. Neil, kes on COVIDit põdenud, tekib vaktsineerimise vajadus 6 kuud pärast tervenemist ja nad saavad ühe kaitsesüsti. Varasemaks ei ole mõtet aega broneerida. 

Selle nädala jooksul saabub Eestisse 63 390 doosi vaktsiine, sh 54 990 Pfizerit ja 8400 Modernat. Järgmisel nädalal saabub 54 030 doosi vaktsiine, sh 45 630 Pfizerit ja 8400 Modernat. Jansseni tootja teatas, et vaktsiine sellel ja järgmisel nädalal ei saabu ning Pfizer vähendas järgmise nädala tarnet esialgse kokkuleppega võrreldes 10 000 võrra. Vähendatud dooside võrra suurenevad tarned juuni lõpus. Teiste dooside vajadus on sellel nädalal 20 000 doosi ja järgmisel 36 000 doosi.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.


Teema: Vaktsineerimine, Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 03.06.2021 08:46 | Uuendatud: 03.06.2021 08:46

Vaata lisaks

Täna, 19. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 19. juulil pilves selgimistega ilm. Mandril sajab mitmel pool hoovihma, kohati võib olla äikest, õhtul jääb sajuhooge harvemaks. Tuul pöördub kõikjal läände- ja loodesse 4-10, puhanguti 13, rannikul 7-12, põhjarannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Täna, 18. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 18. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtul sajuhood harvenevad. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, puhanguti kuni 13, Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 19..24°C.

Täna, 17. juulil 2024 Eestis pilvkate lääne poolt tiheneb, esineb äikest ja tugevat sadu

Täna, 17. juulil pilvkate lääne poolt tiheneb. Vihmahood liiguvad saartelt üle maa ida-kirde suunas, on äikest ja tugevat sadu. Keskpäeval saartelt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s, saartelt alates pöördub tuul edelasse ja läände, puhangud tugevnevad Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 20..25, enne sadu Kesk- ja Ida-Eestis kuni 28°C.

Täna, 16. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 16. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mõnes kohas sajab hoovihma. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-7, puhanguti kuni 10 m/s, õhtul pöördub idakaarde. Õhutemperatuur on 24..28, rannikul 20..23°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused