Seer: Vaktsineerimine läheb inimestele lähemale, kuid igaühe ukse taha süstlaga meditsiiniõde ei jõua

Seer: Vaktsineerimine läheb inimestele lähemale, kuid igaühe ukse taha süstlaga meditsiiniõde ei jõua

Seer: Vaktsineerimine läheb inimestele lähemale, kuid igaühe ukse taha süstlaga meditsiiniõde ei jõua

COVID-19 vastu vaktsineerimise võimalusi tuleb juurde ning vaktsineerimine läheb inimestele aina lähemale. Ent lõpliku sammu enda vaktsineerimiseks peab tegema iga inimene, kes hoolib enda tervisest ja soovib Eesti elu hoida avatuna.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Vaktsineerimise võimalused suurenevad jätkuvalt ja eesmärk on teha kaitsesüsti saamine inimestele mugavamaks. Sellest nädalast saab vaktsineerida kaheksas apteegis (loe lähemalt: www.vaktsineeriapteegis.ee/koroonaviirus) ning lähinädalatel laieneb see enam kui 40 apteeki üheksas maakonnas. Samuti on ka oma nimistu väliselt vaktsineerimas aina enam perearstikeskusi. Üle Eesti toimub kümneid üritusi või vaktsineerimisaktsioone ja iga päev peatub väikese hõlmatusega kohtades vaktsineerimisbuss. Samuti jätkavad tööd vaktsineerimiskeskused, kaitsesüsti saab teha maakonnahaiglates ja paljudes eratervishoiuasutustes.

Inimesi kutsutakse vaktsineerima ka SMS-ide ja e-kirjade teel, koostöös kohalike omavalitsustega toimuvad ka otsepostitused. Infot vaktsineerimisvõimaluste kohta saab telefonilt 1247 ja veebilehelt www.vaktsineeri.ee.

„Viimane samm – ehk otsus end vaktsineerida ja selle järel ka kaitsesüstile järele minna – tuleb siiski teha igal inimesel endal,“ rõhutas Seer. „Iga inimese ukse taha süstlaga meditsiiniõde ei jõua.“

Inimesed, kes põdesid COVID-19 haigust sellel kevadel või veelgi varem, peaksid nüüd samuti ennast vaktsineerida laskma. Läbipõdenud saavad ühe kaitsesüsti ning parim aeg selleks on 4-6 kuud pärast tervenemist.

Neil, kellel saab vaktsineerimisest mööda pool aastat, ei ole vaja muretseda, sest uuringute põhjal kestab vaktsineerimiskuuri toime vähemalt aasta. Seega revaktsineerimisi veel ei korraldata.

Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Kõik Eestis pakutavad vaktsiinid aitavad tõhusalt raske haigestumise vastu ja vähendavad ka viiruse levikut. Ühedoosilist Jansseni vaktsiini kasutatakse peamiselt sellistes olukordades, kus inimeste tagasikutsumine teise doosi järele on keerulisem. Kahedoosiliste mRNA vaktsiinide korral tuleb teine kaitsesüst Moderna puhul teha neli nädalat ja Pfizeri puhul kuus nädalat pärast esimest doosi. Täiskaitse saavutatakse kaks nädalat pärast vaktsineerimiskuuri lõpetamist.

Tänahommikuse seisuga oli Eestis vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 605 839 inimest ja vaktsineerimine lõpetatud 528 226 inimesel. Vähemalt ühe doosi on saanud 54,8% protsenti täiskasvanutest. Vanuses 70 eluaastat ja enam on vaktsineeritud 68,4%.

Vaktsineerima oodatakse inimesi alates 12. eluaastast ja see on tasuta kõigile Eesti elanikele, ka neile, kellel ei ole kehtivat ravikindlustust. Lisainfot saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee ning riigi infotelefonilt 1247.

Eelregistreerimiseta vaktsineerimised – mine lihtsalt kohale ja pane õlg alla
(seisuga 21.07.2021, uueneb jooksvalt veebiaadressil www.vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima)


Teema: Vaktsineerimine, Koroonaviirus

Lisas: pistik | 22.07.2021 11:41

Vaata lisaks

Vaata ka

Chuck Norrise fakte
Kuidas isad lapsi hoiavad? Saad naerda :)
Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused