Uute koroonajuhtumite arv tõusis 70% võrra

Uute koroonajuhtumite arv tõusis 70% võrra

Uute koroonajuhtumite arv tõusis 70% võrra

Sarnaselt eelneva mõne nädalaga on enim haigestunuid noorema tööealise, sotsiaalselt aktiivse elanikkonna hulgas. Haigestumise kasv on seotud nii delta tüve kui ürituste läbiviimisega, uute juhtumite arv suurenes 70% võrra. Nakkuse levikust tulenevaid ohtusid saab iga inimene leevendada vaktsineerimisega.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

29. nädala jooksul lisandus 645 haigusjuhtu. Võrreldes eelmise nädalaga suurenes uute juhtude arv 72% võrra ning nakatamiskordaja R on kasvutrendis, mis on praegu üle-eestiliselt 1,4. „Nakatumise kasv on seotud nii Delta tüve domineerimisega kui ka ürituste läbiviimisega,“ ütles Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp. „Üritustest osavõtjad on reeglina erinevatest piirkondadest, mille tulemusel kandub haigus erinevatesse Eesti piirkondadesse,“ lisas ta.

Täna lisandus 173 uut juhtu, loe ka: Koroonaviiruse statistika Eestis, 28. juuli 2021: ööpäevaga lisandus 173 positiivset

Sepp rääkis, et kui kasv jätkub samas tempos, siis augusti lõpus, septembri alguses võib oodata juba ligi 2000 nakatunut päevas. „Ühtlasi on oodata haiglapatsientide kasvu, mis võib ilma lisameetmete rakendamiseta jõuda juba sügiseks taas sadadeni,“ ütles Sepp.

Sepa sõnul saab nakkuse levikust tingitud ohtusid ja tagajärgi leevendada piirangutega ja kiirelt vaktsineerimise hõlmatuse suurendamisega.

29. nädalal täheldati haigestumuse langust vaid Võrumaal 52% võrra. Haigestumus püsis stabiilsena Ida-Virumaal ja Järvamaal, muudes maakondades oli haigestumus kasvutrendis.

Võrreldes 28. nädalaga vähenesid nakatumised välismaal ning tööl. Suurenes nakatumine tutvusringkonnas, meelelahutusüritustel ja teadmata nakatumiste osakaal.

Sümptomaatilised haigusjuhud moodustasid 94,8% ja ilma sümptomiteta 5,2% haigestunute üldarvust. Haigestumise tunneb üldiselt ära kehva enesetunde ja peavalu järgi. Nakatunud on praegu peamiselt nooremad tööealised ja sotsiaalselt aktiivsemad inimesed.

Haiglaravi on kokku vajanud 6,9% haigete üldarvust. 29. nädalal hospitaliseeriti 29 inimest (võrreldes 28. nädalaga vähenes 81,2% võrra). 29. nädalal tuvastatud üle 60-aastastest haigestunutest vajas hospitaliseerimist 21,4%.

Surmaga on lõppenud 1271 haigusjuhtu ehk 0,96% COVID-19 juhtudest. 29. nädalal uusi surmajuhtumeid ei lisandunud.


Teema: Vaktsineerimine, Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 28.07.2021 14:14

Vaata lisaks

Täna, 21. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab hoovihma ja võib olla äikest

Täna, 21. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Sajab hoovihma, kohati võib olla äikest, õhtul sajud vähenevad. Puhub valdavalt kirde- ja idatuul 2-7, põhjarannikul puhanguti 11 m/s, Kagu-Eestis on tuul nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on 19..24°C

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused