Ühistranspordi kasutamine on tänaseks saavutanud koroonapandeemia eelse taseme

Ühistranspordi kasutamine on tänaseks saavutanud koroonapandeemia eelse taseme

Ühistranspordi kasutamine on tänaseks saavutanud koroonapandeemia eelse taseme

2022. aasta esimese kvartali tulemused näitavad, et ühistransport Eestis on koroonapandeemiast taastunud ning seda kasutab pea sama palju inimesi kui enne pandeemia algust.

"Rõõm on näha, et inimeste usaldus ühistranspordi vastu on taastunud ning järjest rohkem inimesi valib liikumiseks just selle keskkonnasõbraliku võimaluse," ütles Transpordiameti ühistranspordi osakonna juhataja Mihkel Mäeker.

2022. aasta esimeses kvartalis kasutas maakondlikke bussiliine võrreldes 2021. aasta esimese kvartaliga 26 protsenti rohkem sõitjaid. Võrreldes 2020. aasta esimese kvartaliga sisuliselt muutust ei olnud ning 2019. aasta esimesele kvartalile jäädi alla 7 protsendiga. "Samas on ühistranspordikeskused täheldanud, et sõitude valideerimise harjumus on inimestel vähenenud," nentis Mäeker.

Parvlaevadel oli 2022. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2021. aasta sama ajaga 31 protsenti rohkem reisijaid. Võrreldes 2020. aasta esimese kvartaliga oli sõitjate arv 12 protsenti suurem ja 2019. aastaga 8 protsenti väiksem. "Seega saab öelda, et praamiliiklus on saavutanud koroonapandeemia eelse taseme," ütles Mäeker.

Kõige suurem kasv on aga toimunud lennunduses. Siseriiklikel lennuliinidel kasvas lennureisijate maht võrreldes 2021 esimese kvartaliga 57 protsenti. Võrreldes 2020. aasta esimese kvartaliga oli reisijaid 48 protsenti rohkem ja 2019. aastaga võrreldes 50 protsenti rohkem.


Teema: Ühistransport

Lisas: pistik | Lisatud: 02.05.2022 14:28

Vaata lisaks

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused