Eesti ja Soome sõlmisid uue LNG ujuvterminali koostööleppe

Eesti ja Soome sõlmisid uue LNG ujuvterminali koostööleppe

Eesti ja Soome sõlmisid uue LNG ujuvterminali koostööleppe

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Soome majandusminister Mika Lintilä allkirjastasid eelmise nädala lõpus vastastikuse mõistmise memorandumi, mis paneb paika raamistiku veeldatud maagaasi vastuvõtuvõimekuse loomiseks kahe riigi koostöös.

„Headel naabritel on mõistlik suuri energiaprojekte ellu viia piiriüleselt. Tegutseme Soomega ühisel gaasiturul ning uue maagaasi tarneallika tagamine on praegu meile mõlemale vajalik, et saaksime tugevdada energiajulgeolekut kogu piirkonnas ning teha lõpparve Venemaa päritolu gaasi tarbimisega,“ ütles Taavi Aas.

Aprilli alguses tuli uudis, et Eesti ja Soome plaanivad kasutusele võtta ühise LNG terminali, loe ka: Eesti ja Soome võtavad kasutusele ühise LNG terminali (8. aprill), selle tingis uus julgeolukord Euroopas ning otsus lõpetada Vene gaasi kasutamine, loe ka: Eesti loobub Vene gaasi kasutamisest (7. aprill 2022)

Allkirjastatud ühiste kavatsuste memorandum sätestab, et ühine gaasi varustuskindluse projekt viiakse ellu võimalikult kiiresti, kuid hiljemalt 2022. aasta lõpuks. Plaan on rentida ujuvterminal, mille taasgaasistamise võimekus aastas on vähemalt 30 teravatt-tundi. Riigid jagavad terminali kulud proportsionaalselt sellega, kui palju kumbki gaasi kasutab.

Ujuvterminali piirkonda toomisega tegelevad Eesti süsteemihaldur Elering ja Soomes Gasgrid. Plaani kohaselt tegutseb ujuvterminal edaspidi riigis, kelle terminali teenindav taristu valmib kiiremini ning edaspidi paikneb Inkoo sadamas.

Minister Aas rõhutas, et LNG ujuvterminali piirkonda toomine on ajutine varustuskindluse tagamise projekt. „Tegutseme praegu selle nimel, et saaksime juba eeloleval talvel hakkama ilma Venemaa päritolu gaasita. Olukord Euroopa gaasiturul on järjest ettearvamatum, ning muutub lausa päevadega. Seetõttu on mõistlik vajaliku kiire ajutise LNG vastuvõtuvõimekuse loomise ülesanne anda riikide gaasisüsteemihalduritele, kelle ülesandeks on gaasi varustuskindluse tagamine. Lahenduse ajaline kestvus sõltub sellest, mis ajaks kinnitavad piirkonnas kanda juba pikaajalisemad turupõhised lahendused.“

Järgmise sammuna allkirjastavad Elering ja Gasgrid koostööleppe. Paralleelselt valmistatakse ette Paldiskisse kai ehitust ning käivad läbirääkimised sellega seotud tingimuste osas, samuti ujuvterminali rendiks.


Teema: Soome, LNG gaas, Eesti Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 02.05.2022 14:30

Vaata lisaks

Täna, 26. veebruaril 2024 on pilves ilm, mitmel pool sajab vihma ja esineb laialdaselt udu

Täna, 26. veebruaril on pilves ilm. Mitmel pool sajab vihma. Laialdaselt on udu. Puhub idakaare, pärastlõunast muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on
+1..+5, Lõuna-Eestis kuni +8°C.

Veebikasiino haldamisega seotud tehniliste väljakutsete lahendamine

Kiiresti areneval veebipõhiste hasartmängude maastikul on digitaalsed kasiinod levinud kõikjale, pakkudes külastajatele kasiinos mängimise põnevust mugavalt nende oma koduseinte vahel. Kuid kulisside taga seisavad teenusepakkujad silmitsi arvukate tehniliste väljakutsetega, mis on seotud platvormide usaldusväärsuse, turvalisuse ja funktsionaalsuse säilitamisega. Digitaalse kasiino haldamine nõuab pidevat valvsust ja innovatsiooni, alates mängusüsteemi õiglase toimimise tagamisest kuni küberriskide tõrjumiseni.

Täna, 25. veebruaril 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, võib kohati vihma sadada

Täna, 25. veebruaril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Lääne-Eesti saartel ja mandri kaguservas võib kohati vihma sadada. Ennelõunal on kohati udu. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, puhanguti 12, Lääne-Eesti rannikualadel 5-11, puhanguti kuni 16 m/s, vastu õhtut nõrgeneb. Õhutemperatuur on 2..8°C.

Täna, 24. veebruaril 2024 on Eestis pilves ilm, õhtu poole võib vihma sadada

Täna, 24. veebruaril on Eestis pilves ilm. Hommikupoolikul jõuab saartele ja mandri lõunaossa vihmasadu ning levib üle maa põhja suunas, sekka võib tulla ka lörtsi. Mitmel pool on udu. Puhub valdavalt kagu- ja idatuul 2-8 m/s, õhtul tugevneb kagu- ja lõunatuul 7-13, puhanguti kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on 2..8°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused