Transpordiameti miljoni eurone fond bussivedajatele kütusehindade tõusu leevendamiseks

Transpordiameti miljoni eurone fond bussivedajatele kütusehindade tõusu leevendamiseks

Transpordiamet moodustas riiklikele bussivedajatele ligi miljoni eurose toetusfondi kütusehindade kasvuga toimetulekuks, toetus mõeldud esimeseks poolaastaks.

Transpordiameti juhtkond otsustas Ukraina sõjast tingituna moodustada bussivedajatele ligi miljoni euro suuruse fondi, mis aitab järsu kütusehindade tõusuga toimetulekul. Fond on moodustatud 2022. aasta esimeseks poolaastaks ühekordse meetmena. Teisel poolaastal rakenduvad bussivedajatele lepingute järgsed indekseerimised.

„2022. aasta esimeses kvartalis kasutas maakondlikke bussiliine võrreldes 2021. aasta esimese kvartaliga 26 protsenti rohkem sõitjaid. See näitab selgelt, et ühistransport on koroonapandeemiast taastumas ning inimesed on leidnud üles soodsama ja töötava alternatiivi oma isikliku sõiduvahendi kasutamisele. Kindlasti tuleb selle trendi vaates säilitada üle-eestiline toimiv liinivõrgustik ehk liinimahtude vähendamist me praegu mõistlikuks ei pea,“ ütles Transpordiameti liikuvuse planeerimise teenistuse direktor Martin Lengi.

„Mõistame, et paljudel meie koostööpartneritel võib olla keeruline praeguses majanduslikus olukorras oma lepinguid sõlmitud mahus täita. Seepärast olemegi kõigi osapooltega mitmes sektoris kohtunud, et arutada mõlemapoolseid muresid ning üheskoos leida parimad võimalikud lahendused. Nii nagu oleme pikalt diskuteerinud Eesti Taristuehituse Liiduga selle aasta teede-ehituse rahastuse osas, nii oleme sellel aastal rääkinud ka Ühistranspordikeskuste, vedajate kui ka Autoettevõtete Liidu esindajatega kütusehinna kompenseerimisest, kuna nende näol on tegemist prioriteetse ja elutähtsa teenuse osutajatega, mille katkemist Transpordiamet soovib vältida. Oleme hoidnud avatud suhtlust ning alati on vedajatel võimalus ka majanduslikult endale mitte sobiv leping üles öelda. Hetkel pole ühetegi sõlmitud lepingut siiski üles öeldud, mille puhul oleksime saanud hakata turult lepingu sõlmimiseks uusi pakkumisi võtma,“ sõnas Lengi.

2021. aasta liinimaht oli 47 miljonit kilomeetrit ning on sellel aastal planeeritud samas mahus.


Teema: Ühistransport

Lisas: pistik | Lisatud: 28.05.2022 19:35

Vaata lisaks

Electronic Arts kuulub nüüd Saudi Araabia juhitud konsortsiumile

Videomängutööstuse üks suurimaid tehinguid on ametlikult lõpule viidud. Electronic Arts (EA) teatas, et ettevõtte omandamine Saudi Araabia riikliku investeerimisfondi (PIF), Silver Lake'i ja Affinity Partnersi moodustatud konsortsiumi poolt on edukalt lõpule viidud. Ligikaudu 55 miljardi dollari suurune tehing viib EA börsilt ning avab ettevõtte sõnul uue peatüki mängude ja tehisintellekti arendamisel.

Täna, 5. augustil 2026 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, saartel õhtul hoovihma

Täna, 5. augustil 2026 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, õhtul saartel pilvisus tiheneb ja võib hoovihma sadada. Puhub valdavalt lõunakaare, saartel ja põhjarannikul idakaare tuul 2-8, puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur 22..27, rannikul kuni 20°C.

Eesti veebimajutuse turuliider Zone liitub Euroopa kontserniga Your.Online

Eesti üks tuntumaid veebimajutuse ja domeeniteenuste pakkujaid Zone liitub Euroopa veebiteenuste kontserniga Your.Online. Ettevõtte sõnul loob partnerlus uusi kasvuvõimalusi, kuid Zone jätkab tegutsemist oma senise nime, meeskonna ja kohaliku identiteediga.

.ee domeenide arv ületas 200 000 piiri – AI, kasiinod ja rent kujundavad uusi trende

Eesti rahvusdomeeni .ee kasv jätkus 2026. aasta teises kvartalis väga hoogsas tempos. Kolme kuuga registreeriti üle 20 000 uue .ee domeeninime ning juuli alguses ületas registris olevate .ee domeenide arv esimest korda 200 000 piiri.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!