Ukraina ja Moldova said Euroopa Liidu ametliku kandidaadiriigi staatuse

Ukraina ja Moldova said Euroopa Liidu ametliku kandidaadiriigi staatuse

Ukraina ja Moldova said Euroopa Liidu ametliku kandidaadiriigi staatuse

Euroopa riigijuhid andsid neljapäeval, 23. juunil Brüsselis Ukrainale ja Moldovale Euroopa Liidu ametliku kandidaadiriigi staatuse.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on Euroopa Liit, Ukraina ja Moldova teinud oma valiku ja see on ühine demokraatia, vabadus ning inimlik elu. „Uutele tulijatele ukse avamine Euroopa Liitu on geopoliitiliselt piirkonna suurim edasiminek pärast Nõokogude Liidu lagunemist. Ukraina ja Moldova liitumine ei tähenda ainult nende rahvaste lõplikku pöördumist läänelike väärtuste poole, vaid näitab Venemaa ja Kremlis valitseva mentaliteedi langust ning kontrolli kaotust paljude riikide ja rahvaste üle,“ ütles Kallas.

Peaminister lisas, et Eesti on olnud eelkõige Ukraina suurimaid toetajaid ja seda väljendas eile ka president Volodõmõr Zelenskõi. „Eesti on nii riigina kui üksikisikutena aidanud Ukrainat tohutult palju ja seda enam on meile oluline kandidaatriigi staatuse saamine,“ sõnas Kallas.

„Tänan ka kõiki neid diplomaate, kes on viimastel kuudel otsuse sündimise eest palju pingutanud ja tööd teinud ning Ukrainasse, Moldovasse ja Gruusiasse uskunud,“ lisas peaminister.

Samuti astus sammu ELi suunas edasi Gruusia, kellele riigijuhid andsid tugeva perspektiivi euroliidu liikmeks saamiseks.

Ukraina esitas ELiga liitumise taotluse kohe pärast Venemaa invasiooni algust, tänavu 28. veebruaril. Euroopa Komisjon on Ukrainale esitanud seitsmest punktist koosneva teekaardi ning esitab esimese hinnangu täitmisest selle aasta lõpus.


Teema: Ukraina, Moldova, Euroopa Liit

Lisas: pistik | Lisatud: 24.06.2022 11:40

Vaata lisaks

Ilm on täna, 28. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm, võib sadada vähest vihma

Ilm on täna, 28. septembril Eestis pilves selgimistega ilm, õhtu poole paljudes kohtades selgineb. Kohati võib sadada vähest vihma. Ennelõunal on paiguti udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8, õhtul Lääne-Eesti saartel puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 17..20, Kagu-Eestis kuni 23°C.

Täna, 27. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 27. septembril on Eestis pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 17..22°C.

Kuidas edasijõudnud tehnoloogia parandab meelelahutuskogemusi

Meelelahutusvaldkonnas jääb tehnoloogia sageli tagaplaanile, kuid see muudab radikaalselt viisi, kuidas me meelelahutust kogeme. Tehnoloogia arenguga oleme hakanud nautima filme, muusikat ja mänge täiesti uutel viisidel, mida me ei oleks osanud mõni aasta tagasi ette kujutada.

Täna, 25. septembril 2023 Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm

Täna, 25. septembril on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja lõunatuul 3-9, Lääne-Eesti saartel ja looderannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 16..18°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused