Eesti idapiiril töötavad alates tänasest ka Ukraina piirivalvurid

Eesti idapiiril töötavad alates tänasest ka Ukraina piirivalvurid

Eesti idapiiril töötavad alates tänasest ka Ukraina piirivalvurid

Alates tänasest asusid Eesti idapiiril tööle viis Ukraina piirivalvurit, kes abistavad kohalikke kolleege teadmistega Ukrainast, jagavad oma tööst parimaid praktikaid ning osalevad vajadusel sealt saabujate usutlemisel. Ukraina piirivalvurid saabusid meie idapiirile Euroopa piiri- ja rannikuvalveameti Frontexi kaasabil.

Ukraina piirivalvurid töötavad tänasest Narva ja Luhamaa piiripunktides, kus nad vaatlevad Eesti piiril toimuvaid kontrolle. Vajadusel saavad Eesti kolleegid kasutada Ukraina piirivalvurite taustateadmisi Ukrainast. Ka saab nende teadmiste abil parema selguse, milline on olnud Ukrainast saabujate teekond, kuhu nad soovivad edasi liikuda ning kuidas saab Eesti riik neile abiks olla. Täiendava Ukraina ametnike kaudu kontrollitud info pinnalt saavad Eesti piirivalvurid teha otsuse inimese üle piiri lubamise kohta kiiremini ja abi vajavale inimesele osutada ka abi kiiremini.

PPA piirivalveosakonna juhi Egert Belitševi sõnul otsis PPA erinevaid võimalusi, kuidas Ukraina piirivalvureid meie idapiirile kaasata ning tal on hea meel, et see Frontexi toel ka teoks sai. „Meie piirivalvuritel ja neile abiks olevatel Frontexi ametnikel on idapiiril keeruline väljakutse, sest neil tuleb iga päev sadade inimeste seast eristada need, kes päriselt põgenevad sõja eest ning kel ei ole õigust Eestisse tulla. Ukraina piirivalvurid saavad aidata meid teadmiste ja infoga, mille kontrollimine on seni nõudnud suuremat pingutust ja seetõttu ka enam aega,“ ütles Belitšev.

Ukraina kolleegid on esialgu Eestis tööl kuu aega, pärast mida otsustatakse lähetuse pikendamine. Ukraina piirivalvurite lähetamisega seotud kulud katab Frontex.

Viimastel nädalatel on ühe ööpäeva vältel Narva ja Kagu piiripunktide kaudu Eestisse saabunud keskmiselt sadakond Ukrainlast, kellest umbes pooled on transiidil.


Teema: Venemaa sissetung Ukrainasse 2022, Ukraina

Lisas: pistik | Lisatud: 28.11.2022 13:56

Vaata lisaks

Täna, 22. veebruaril 2024 on Eestis enamasti pilves ilm, sajab vähest vihma

Täna, 22. veebruaril on Eestis enamasti pilves ilm. Mitmel pool sajab vähest vihma. Ennelõunal on kohati udu. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-9, õhtupoolikul Lääne-Eesti rannikualadel puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 0..+4°C.

Ka järgmised kolm aastat on võimalik Go3 vahendusel MXGP ülekandeid vaadata eesti keeles

Eesti motospordi fännid saavad ka järgmised kolm aastat MXGP ülekandeid nautida emakeeles!

Täna, 21. veebruaril 2024 on Eestis pilves, esineb lund ja lörtsi

Täna, 21. veebruaril on pilves ilm. Ennelõunal sajab Lääne- ja Kesk-Eestis lund, lörtsi ja vihma. Keskpäeva paiku jõuab saartele uus sajuala, mis levib õhtuks mandri keskossa. Sajab vihma ja lörtsi, mandril ka lund. Mitmel pool on jäidet. Ida-Eestis on peamiselt sajuta. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-9, Lääne-Eesti rannikualadel puhanguti 12-15 m/s. Õhutemperatuur on -1..+2°C.

Eesti.ee täienes uue volituste haldamise võimalusega

Riigiportaal eesti.ee läks üle uuele kesksele volituste haldamise infosüsteemile Pääsuke, mis muudab ettevõtte esindajatele erinevate ametiasutuste iseteeninduskeskkondadesse juurdepääsude andmise mugavamaks.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused