Kuressaare joogivees tuvastati kolibakter

Kuressaare joogivees tuvastati kolibakter

Kuressaare joogivees tuvastati kolibakter

Terviseameti nakkushaiguste laboris tehtud veeanalüüsid kinnitasid, et Kuressaare joogivesi on saastunud Escherichia coli bakteriga. Kuivõrd Kuressaare veevärgi poolt võetud kordusproovides esines samuti viiteid saastumisele, tuleb joogiks jätkuvalt eelistada pudelivett ning kraanivett enne tarvitamist keeta vähemalt 10 minutit.

Terviseameti nakkushaiguste labori juhataja Janne Pullat selgitas, et joogivees esinenud kolibakteri serotüübi määramiseks viidi täiendavalt läbi PCR-analüüs, mille tulemusel on tegemist E.coli vormiga, mis ei ole kõige toksilisem tüüp, kuid langeb kokku patsientidel esinenud sümptomitega. „Joogivees esinenud patogeenide tuvastamiseks on vajalik lasta bakteritel labori tingimustes vähemalt ööpäeva kasvada ning seetõttu võtab lõpliku kinnituse saamine aega. Täna jätkab labor patsientidelt võetud kliiniliste proovide analüüsi, kelle puhul vaadatakse, kas nakatumine on seotud sama nakkusallikaga,“ ütles Pullat.

Terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhataja Kärt Sõber tõi välja, et viimase ööpäeva jooksul on Kuressaare haiglasse pöördunute arv langenud ja ka kiirabi kutsete arv on normaliseerunud. „Olukord siiski lahenenud ei ole, sest Kuressaare veevärk tuvastas enda võetud kordusproovides samuti kolibakteri esinemise. Jätkuvalt on vajalik kraanivee põhjalik läbikeetmine, et hävitada võimalikud bakterid, mis on trassi alles jäänud ja jõuavad torustiku kaudu inimese koju. Kohalik veeettevõtja jätkab küll torustikes vee vahetamist ning kloori lisamist, et probleem kõrvaldada, kuid see võib veel mitu päeva aega võtta, kuni saasteallikas on lõplikult hävitatud,“ rääkis Sõber.

Kokkuleppe kohaselt jätkab veeettevõtja proovide võtmist iga päev, kuni joogivee probleem on lahenenud. Ohtlikuks osutub saastunud vesi alla neelates, kuid inimese nakatumise puhul võib bakteriaalne nakkus edasi kanduda ka perekondlikult, kui näiteks enne toidu valmistamist ja tualeti kasutamise järel pestakse käsi lohakalt. Niisiis tasub hoolas olla ka haigete pereliikmete eest hoolitsemisel.

Terviseamet viib juhtunuga seoses läbi riiklikku järelevalvemenetlust, mille eesmärk on välja selgitada kõik Kuressaare joogivee saastumisega seotud asjaolud. Ühtlasi peab järelevalve käigus selguma, kas järgiti kõiki joogivee käitlemisega seotud reegleid.


Teema: Terviseamet, Kuressaare, Kolibakter

Lisas: pistik | Lisatud: 09.05.2023 15:32

Vaata lisaks

Tänak teatas Hyundaist lahkumisest ja pausi võtmisest täiskohaga rallisõidust

Eesti parim rallisõitja Ott Tänak teatas täna sotsiaalmeedia kaudu, et lahkub hooaja järel Hyundai meeskonnast ja võtab pausi täiskohaga rallisõidust.

Täna, 9. novembril 2025 on Eestis pilves ilm, mitmel pool vähest vihma

Täna, 9. novembril 2025 on Eestis pilves ilm. Mitmel pool sajab vähest vihma. Puhub läänekaare tuul 1-7, rannikul puhanguti 11 m/s. Õhutemperatuur on 5..10°C.

Täna, 8. novembril 2025 on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm, sajab vähest vihma

Täna, 8. novembril 2025 on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm. Hommikul on paiguti udu. Pärastlõunal sajab kohati vähest vihma. Puhub edela- ja lõunatuul 1-7, rannikul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on 7..11°C.

Täna, 7. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, mitmel pool vihma

Täna, 7. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab vihma, pärastlõunal lääne poolt alates sajuvõimalus väheneb. Kohati on udu. Puhub edela- ja läänetuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 9..12°C.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!