Kraanivesi pole Kuressaares endiselt joogikõlbulik

Kraanivesi pole Kuressaares endiselt joogikõlbulik

Kraanivesi pole Kuressaares endiselt joogikõlbulik

Viimased Kuressaare Veevärgi võetud kordusproovides esineb endiselt viiteid vee saastumisele, mistõttu tuleb joogiks jätkuvalt eelistada pudelivett ning kraanivett enne tarvitamist keeta vähemalt 10 minutit. Kuressaare Veevärk AS jätkab Kuressaares puhastustöödega kuni kordusproovid on korras.

Terviseameti nakkushaiguste labor kinnitas, et ka kliinilistes ehk patsientide proovides tuvastati Escherichia coli bakter. Terviseameti nakkushaiguste labori juhataja Janne Pullati sõnul saab selle põhjal väita, et nakatumise põhjuseks on just Escherichia coli bakter. Esialgsetel andmetel leidis kinnitust serotüüp o26,“ selgitas ta ja lisas, et labor jätkab analüüside lõpliku kinnitamisega.

Eile tuli uudis, et Kuressaares võetud kraanivee proovidest leiti kolibakterit, loe ka: Kuressaare joogivees tuvastati kolibakter

Kuressaare Veevärk AS alustas nädala alguses veetrassi tühjendamise ja vee kloreerimisega. Viimaste proovide kohaselt on bakterite hulk vees langenud, kuid kraanivesi pole veel joogikõlbulik. Escherichia coli bakteri näit peab joogivees olema null, mistõttu ettevõte jätkab seniste tegevustega kuni olukorra paranemiseni.

Kuressaare haiglas pole ööpäeva jooksul olukord muutunud. Terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhataja Kärt Sõber selgitas, et soolenakkuse on inimesed saanud saastunud vee tarbimise järgselt, kuid oht on ka nakkuse levikule peresiseste kontaktide kaudu. „On väga oluline kinni pidada hügieenireeglitest: käte pesemine pärast tualeti kasutamist ja enne söögivalmistamist, haige söögiriistad ja käterätikud tuleb hoida eraldi, samuti tuleb olla tähelepanelik haigete eest hoolitsemisel, näiteks mähkmete või linade vahetamisel,“ selgitas ta ja lisas, et haigena ei tohi käia tööl, seda eriti toidukäitlemisega seotud erialadel.


Teema: Terviseamet, Kuressaare, Kolibakter

Lisas: pistik | Lisatud: 10.05.2023 15:58

Vaata lisaks

Tänak teatas Hyundaist lahkumisest ja pausi võtmisest täiskohaga rallisõidust

Eesti parim rallisõitja Ott Tänak teatas täna sotsiaalmeedia kaudu, et lahkub hooaja järel Hyundai meeskonnast ja võtab pausi täiskohaga rallisõidust.

Täna, 9. novembril 2025 on Eestis pilves ilm, mitmel pool vähest vihma

Täna, 9. novembril 2025 on Eestis pilves ilm. Mitmel pool sajab vähest vihma. Puhub läänekaare tuul 1-7, rannikul puhanguti 11 m/s. Õhutemperatuur on 5..10°C.

Täna, 8. novembril 2025 on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm, sajab vähest vihma

Täna, 8. novembril 2025 on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm. Hommikul on paiguti udu. Pärastlõunal sajab kohati vähest vihma. Puhub edela- ja lõunatuul 1-7, rannikul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on 7..11°C.

Täna, 7. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, mitmel pool vihma

Täna, 7. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab vihma, pärastlõunal lääne poolt alates sajuvõimalus väheneb. Kohati on udu. Puhub edela- ja läänetuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 9..12°C.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!