
Rumeenia hävitaja lasi täna Eesti kohal alla drooni, rusud kukkusid alla Põltsamaa vallas
Täna, teisipäeval, 19. mai keskpäeva paiku sisenes Kagu-Eestis Venemaa suunalt Eesti õhuruumi, suunaga Kesk-Eesti poole, tõenäoliselt Ukraina mehitamata õhuvahend - droon.
Ohule reageeris Leedus Šiauliai õhuväebaasis Balti õhuturbemissioonil teeniv Rumeenia õhuturbeüksus hävitajatel F-16, mis oli piirkonnas treeninglennul.
Õhuohu neutraliseerimise käigus lasti Põltsamaast lõuna suunal välja üks rakett. Droon lasti alla kell 12.14.
Veel enne seda, umbes kell 11:30 väljastati ohuteavitus Tartu, Jõgeva, Viljandi, Valga, Võru ja Põlva maakondadele.

Eesti õhuruumi sisenemine toimus Venemaa tugeva elektroonilise sõjapidamise, sealhulgas GPS signaali segamise, tingimustes.
Eesti õhuruumile lähenev mehitamata lennuvahend oli eelnevalt õhuseire jälgimise all, enne kui otsustati sekkumise vajadus. Ohtude neutraliseerimisel lähtutakse rahuaja keskkonnast, sealhulgas mõjude vähendamisest tsiviilelanikkonnale ning taristule. Operatsiooni juhtis Läti õhuoperatsioonide juhtimiskeskus.
Kaitsepolitseiamet on prokuratuuri juhtimisel alustanud asjaolude välja selgitamiseks kriminaalmenetluse lennuohutuse vastase ründe paragrahvi alusel.
Uudise foto on illustratiivne, pildil F-16 hävitajad
Teema: Ohuteavitus, Eesti, Balti õhuturbemissioon






