Täna on pilves ilm. Aeg-ajalt sajab vihma, kohati tuleb sekka ka lörtsi. Pärastlõunal jääb sadu harvemaks ja pilvkattesse on oodata selgimisi. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-10, puhanguti kuni 16 m/s, saartel ja läänerannikul 9-14, puhanguti kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on 3..8°C.
Eesti ja Ühendkuningriik leppisid kokku kaitsekoostöö edasises tugevdamises. Kaitseminister Hanno Pevkur ja Ühendkuningriigi kaitseminister Dan Jarvis allkirjastasid neljapäeval Tallinnas kahepoolse kaitsekoostöö uuendatud teekaardi, mille kohaselt suureneb järgmisel aastal Eestis paiknev Briti sõjaline kohalolu.
17.–19. juulini sõidetaval Rally Estonial ei tasu Eesti rallisõpradel jälgida ainult Rally1 autode heitlust. Tänavusel MM-etapil on Rally2 klassis stardis erakordselt suur Eesti esindus ning mitmed kodused sõitjad kuuluvad ka rahvusvaheliste tippmeeskondade koosseisu.
Täna, 16. juulil 2026 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Puhub põhjakaare tuul 3-9 m/s, õhtuks pöördub tuul idakaarde 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 19..24, kohati kuni 26°C.
Alates 2011. aastast tähistatakse üleilmselt 20. juulil rahvusvahelist tordipäeva ehk koogipäeva. Sööge torte, valmistage torte ja kinkige torte. Sellel päeval külla minnes on soovitatav võtta kaasa ka üks maitsev tort.