Koroonaviirus Eestis, 18. juuni: ööpäevaga lisandus 1 positiivne test

Koroonaviirus Eestis, 18. juuni: ööpäevaga lisandus 1 positiivne test

Koroonaviirus Eestis, 18. juuni: ööpäevaga lisandus 1 positiivne test

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 247 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,1 protsenti ehk ühe inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Vaata ka: Koroonaviiruse üldinfo ja Koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus positiivne testi tulemus Ida-Virumaale, tegemist on peresisese nakatumisega.

Vaata ka: Eesti maakondade koroonaviiruse leviku kaart 18. juuni seisuga

18. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 12 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 362 inimest, lõpetatud 375 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1 748 inimest. Neist 1 344 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76,9%), 404 inimese puhul (23,1%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 100 tuhat esmast testi, nendest 1 977 ehk 2,0 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Täna on tühistatud 15.juuni statistikas avaldatud Põlvamaa positiivne testi tulemus.

Positiivsete testide arv päevas juunis, 18. juuni 2020 seisuga

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Allikas: Terviseamet


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 18.06.2020 10:56

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
Rõõmus Näitab keelt Naljakas Kuri Kurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused