VIDEO! Vaata kuidas juht oma järelkäruga kaks autot ära rihib

VIDEO! Vaata kuidas juht oma järelkäruga kaks autot ära rihib

VIDEO! Vaata kuidas juht oma järelkäruga kaks autot ära rihib

Vaata kuidas juht oma oskamatusest ja libedusest tingitult suudab järelkäruga kaks autot ära rihtida.

Tõeline ping-pong! Vaadata ühteaegu naljakas ja valus! Kaastunne neile autode omanikele kes selles äparduses kannatada said.

Samas on siin loos ka õpetlik pool nagu Liiklusjärelevalvekeskus esile toob:

Kerghaagise (kuni 750 kg) tehnonõuded ei kohusta kasutama haagisel talverehve, kuid lisatud videosalvestus iseloomustab seda, mis võib olla tulemuseks, kui juht haagisega ei arvesta.

Kerghaagisel ei ole talverehvide kasutamine kohustuslik, kuid haagise võimaliku käitumisega libedates teeoludes tuleb arvestada.

Haagise mustri jääksügavus peab vastama seda vedava veduki rehvi mustri jääksügavusele esitatavatele nõuetele (vähemalt ≥ 3,0 mm).

Kui kasutad haagisel naatrehve, peavad naastrehvid olema kõigil sõiduki ratastel.

Kui O2 kategooria haagist (piduritega haagis, täismassiga 750kg – 3500kg) vedaval vedukil on naastrehvid, peavad naastrehvid olema ka haagisel.

Kui O2 kategooria haagist vedaval vedukil on naastamata talverehvid, peavad naastamata talverehvid olema ka haagisel.

Videosalvestusel nähtavas olukorras otsustas juht sündmuskohalt lahkuda väites hiljem, et ta ei tundunud liiklusõnnetust. Kus tegijaid, seal ka nägijaid ning sündmuskohalt lahkumine on üldjuhul teadlik ja tahtlik tegu, mis saab ka vastavalt karistatud.

LS § 236 lg 1- Liiklusõnnetuses osalenud sõiduki juhi poolt liiklusõnnetusest politseile teatamise nõuete rikkumise eest, kui teatamine oli kohustuslik, karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut (s.o 1200 eurot), arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kaheteistkümne kuuni.

Kui kahju saajat ei ole kohal, teavita Häirekeskust (112) ja tegutse vastavalt politsei korraldustele. Võimalusel võtab politsei teise osapoolega ühendust ja olles sündmuse varalise kahju tekitamise vastutuse küsimuses ühel meelel, saab asja lahendada kindlustuspaberite täitmisega.

Kindlustusandjal on õigus esitada tagasinõue sõidukijuhi vastu, kui sõidukijuht põhjustas kindlustusjuhtumi ning lahkus pärast kindlustusjuhtumit õigusvastaselt ja süüliselt kindlustusjuhtumi toimumise kohalt.

Ohutut liiklemist kõigile ja jälgige ilma! Meil siiski veel talv


Teema: Liiklusõnnetus

Lisas: pistik | Lisatud: 13.01.2022 14:26 | Uuendatud: 13.01.2022 14:40

Vaata lisaks

Kuulutati välja AOE 2 kuues lisapakk - Victors and Vanquished

Kuulutati välja järjekorras kuues Age of Empires 2 Definitive Edition lisapakk, nimeks sellel Victors and Vanquished. Kui eelnevad on mängu lisanud uusi tsivilisatsioone ning ka nendega seotud kampaaniaid siis seekord täiendab lisapakk ainult kampaaiaid ja stenaariume (scenarios).

Täna, 23. veebruaril 2024 on Eestis pilves ja vihmane ilm

Täna, 23. veebruaril on Eestis pilves ja vihmane ilm. Pärastlõunal lääne pool sadu järk-järgult lakkab ja õhtul saartel pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-10, puhanguti 14, saartel ja rannikul 7-13, puhanguti kuni 18 m/s, pärastlõunal pikkamööda nõrgeneb ja õhtul pöördub saartel edelasse. Õhutemperatuur on 2..6°C.

Täna, 22. veebruaril 2024 on Eestis enamasti pilves ilm, sajab vähest vihma

Täna, 22. veebruaril on Eestis enamasti pilves ilm. Mitmel pool sajab vähest vihma. Ennelõunal on kohati udu. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-9, õhtupoolikul Lääne-Eesti rannikualadel puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 0..+4°C.

Ka järgmised kolm aastat on võimalik Go3 vahendusel MXGP ülekandeid vaadata eesti keeles

Eesti motospordi fännid saavad ka järgmised kolm aastat MXGP ülekandeid nautida emakeeles!

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused