Eestis tehakse lemmikloomade pailugerid kohustuslikuks

Eestis tehakse lemmikloomade pailugerid kohustuslikuks

Eestis tehakse lemmikloomade pailugerid kohustuslikuks

1. aprillil alustab Põllumajandus- ja Toiduamet lemmikloomadele pailugeri paigaldamisega. Tegemist on automaatse lugeriga, kust andmed jõuavad Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) poolt rajatud uude riiklikkuse PAI registrisse. Lugeri soetamiseks on võimalik saada toetust Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametist.

Põllumajandus- ja Toiduameti pailugeri projektijuhi Mati Linnakassi sõnul alustati prototüübi väljatöötamist juba eelmise aasta aprillis. „Eesmärgiks oli leida vahend, mis mõõdab lemmiklooma ja tema omaniku ühtset heaolu ja õnne taset. Oluline oli leida lahendus, et pailuger salvestaks kõik lemmikule tehtud paid. Lemmikloomale tehtav pai vähendab inimese ja looma stressi, suurendab mõlema tervelt elatud aastate arvu ja tõstab looma heaolu. Seda kinnitab ka Šveitsi sõltumatu õnnelabori poolt läbi viidud teadusuuring,“ kirjeldas Linnakass lugerist saadavat kasu.

PRIA rahakoti projektijuht Kaupo Kutsikas kinnitab, et lemmikloomade omanikele on välja töötatud pailugerite soetamise toetusmeede. Toetuse nõudeks on vähemalt 100 paid päevas ja toetuse saajale kehtib viieaastane kohustuste periood. Toetusraha sihipärast kasutamist kontrollitakse läbi PAI äpi, mille abil jõuavad inimese poolt tehtavad paid PAI registrisse ja ka taotleja nutiseadmetesse. Samuti annab nutiseade taotlejale märku, kui päevane paide norm pole täidetud.

Registriandmeid jagatakse regulaarselt   Tervisekassa, Sotsiaalministeeriumi ja erinevate tervishoiuasutustega, et vajadusel anda vähese õnnetundega inimestele soovitus paigaldada oma lemmikutele pailuger või muretseda lemmikloom.

Lisas: pistik | Lisatud: 01.04.2022 10:02

Vaata lisaks

Ilm on täna, 28. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm, võib sadada vähest vihma

Ilm on täna, 28. septembril Eestis pilves selgimistega ilm, õhtu poole paljudes kohtades selgineb. Kohati võib sadada vähest vihma. Ennelõunal on paiguti udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8, õhtul Lääne-Eesti saartel puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 17..20, Kagu-Eestis kuni 23°C.

Täna, 27. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 27. septembril on Eestis pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 17..22°C.

Kuidas edasijõudnud tehnoloogia parandab meelelahutuskogemusi

Meelelahutusvaldkonnas jääb tehnoloogia sageli tagaplaanile, kuid see muudab radikaalselt viisi, kuidas me meelelahutust kogeme. Tehnoloogia arenguga oleme hakanud nautima filme, muusikat ja mänge täiesti uutel viisidel, mida me ei oleks osanud mõni aasta tagasi ette kujutada.

Täna, 25. septembril 2023 Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm

Täna, 25. septembril on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja lõunatuul 3-9, Lääne-Eesti saartel ja looderannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 16..18°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused