Skype, Facebook, IM ja sotsiaalvõrgustike uudised - leht 64
Google Talk 1.0.0.76
Google Talk uus versioon (1.0.0.76 beta) väljastatud.
Kuid mida uut sisaldab uus GTalk?
- Juba eelnevas testitavas testversioonis 1.0.0.75 mis päris avalikku kasutamisse ei jõudnud oli system tray ikoon indikaatoriks maili boksis toimuva kohta. Maili saabumisel muudab ikoon värvi ja lisaks ilmub teade uue maili saamise kohta.*
- Start menüüsse on lisatud uued ikoonid GTalk'ile, nagu uninstall ja võimalus siseneda diagnistika tööreziimi.**
- Samuti on täiesti uus Diagnostika tööreziim ise, mille all "töötades" salvestatakse diagnostiline logi, mis saadetakse Google'le.
* selline näeb ikoon välja uue maili saamisel,
ja selline normaalseisundis (sisselogitult GTalk'i).
** Uued funktsioonid start menüüs.

Allalaadida saab uue Google Talk 1.0.0.76 siit.
Google Talk hetkestaatus oma veebi
Oled soovinud oma Google Talk'i staatust (online, offline jne.) oma veebilehele, foorumisse või mujale jäädvustada. Nüüd on sul selleks võimalus. Mida tuleb selleks teha:
- tuleb oma Talk kontaklisti lisada aadress gtalkonlinestatus@googlemail.com.
- pildi aadressiks on: http://www.jonburrows.co.uk/gtalkstatus.aspx?User=kasutaja@gmail.com (kasutaja asenda kindlasti oma Gmai'li kasutajanimega).
Info: Gtalk Online Status Display.
UUENDUS: Uus peagi valmiv versioon on BB koodi sõbralikum ja status ikooni saab BB koodiga kasutada (paljudes foorumites on HTML "kood" väljas ja BB ainus võimalus pildi kuvamiseks).
MSN ei luba otsesuhtluses kasutada fraasi
Maailma populaarseim otsesuhtlustarkvara MSN Messenger ei luba saata vestlustes fraasi "download.php", mis võib olla näiteks piraattarkvara jagava netisaidi failinimeks, kuid samas võib see esineda ka täiesti legaalset tarkvara levitaval netilehel.
Kui MSN Messengeris kirjutada vestluspartnerile jutu sees fraas "download.php", siis kaob see nagu mutiauku, sellest, et fraas läbi ei läinud, sõnumi saatjale isegi ei teatata, teatas alternatiivset MSN-võrgu tarkvara tootev aMSN.
Eesti Päevaleht Online testis seda ja tõepoolest seda fraasi sisaldava sõnumiga nii ka juhtus.
aMSNi kasutajatel aga juhtub sellist fraasi saates nii, et kõigepealt teatatakse saatjale, et "vestlus on suletud passiivsuse tõttu" ning umbes minuti pärast jõuab kasutajani teade, et "sõnumit ei õnnestunud edastada".
MSNi alternatiivtarkvara aMSNi kasutatakse peamiselt Linuxi keskkondades, kuid sellest on olemas ka Windowsi versioon.
aMSN spekuleerib ka, et nn "keelatud fraase" võib MSNi võrgus veelgi olla.
Uudise allikas: Eesti Päevaleht Online (originaaluudis AMSN'i kodulehel).