Kalaranna Kvartali kahe esimese ehitusfaasi tööd teostab Nordecon

Kalaranna Kvartali kahe esimese ehitusfaasi tööd teostab Nordecon

Kalaranna Kvartali kahe esimese ehitusfaasi tööd teostab Nordecon

Nordecon AS ja AS-i Pro Kapital Grupp tütarfirma OÜ Kalaranna Kvartal
sõlmisid lepingu Kalaranna Kvartali kahe esimese etapi projekteerimiseks ja ehitamiseks. Tallinnas, aadressil Kalaranna tn 8 asuvale kinnistule kerkib kokku kaheksa hoonet 240 korteri-, äripindade-
ning maa-aluse parklaga. Elamukvartali lahutamatuks osaks on läbimõeldud maastikuarhitektuur ning rannapromenaad, kus säilitatakse suuresti olemasolev looduslik keskkond. Projekteerimis- ning ehitustööd viiakse läbi etappides ning töödega on planeeritud alustada esimesel võimalusel. Projekti valmimistähtaeg on hetkel kavandatud 2021. aasta lõpuks. Lepingu mahuks on 40,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.
Projekti rahastamine on kinnitatud ning seda finantseerib kodumaine LHV Pank.

„Kalaranna Kvartal on tänu oma asukohale vanalinna külje all, rikkale
ajaloole ja mere vahetule lähedusele kahtlemata üks unikaalsemaid piirkondi Tallinnas. Tegemist on tõeliselt kaua küpsenud ning detailideni läbimõeldud elukeskkonnaga, mis on ühtviisi mugav ja võluv nii elanikele kui külastajatele,“ sõnas AS-i Pro Kapital Grupp tegevjuht
Paolo Michelozzi. Tema sõnul on tegemist tervikliku keskkonnaga, kus kohtuvad kaasaegne suurlinnalik arhitektuur, läbimõeldud kasutajakogemus läbi kvaliteedi ja esteetika ning avalik linnaruum. „Kalaranna Kvartali lahutamatuks osaks on idee turvalisest, funktsionaalsest ja tänapäevasest elukeskkonnast, mis piirkonna omapära rõhutades kasvatab täiesti uut kasutajakultuuri ja väärtusmaailma,“ rõhutas Michelozzi.

„Kalaranna elurajoon on projekt, mis annab ehitajale võimaluse end professionaalselt  tõestada, kuna merelähedane ehitamine seab insenertehnilistele lahendustele väga kõrged nõudmised. Kalaranna piirkond on tõeliselt eriline nii kohalike kui turistide seas, mistõttu on Kalaranna Kvartali puhul ehitajale oluliseks ka vastutus kvaliteetse linnaruumi loomisel,“ ütles Nordecon AS-i juhatuse esimees Gerd Müller.
„Elamute ümber loodavas maastikukujunduses väärtustatakse vaateid merele ja ümbritsevatele olulistele kohtadele nagu Linnahall, Patarei, Kultuurikatel ja Oleviste kirik,“ lisas Müller.

Kalaranna Kvartali maastikukujunduse eesmärk on luua mitmekihiline linnastruktuur, mis töötab osana Tallinnast, seob linna merega nii visuaalselt kui logistiliselt, rikastab linna kui tervikut ning rõhutab piirkonna omapära. Muuhulgas rajatakse Kalaranna park, mis pakub mitmekülgseid võimalusi vaba aja veetmiseks näiteks väliürituste, uisuplatsi ja mänguväljakute näol. Parkimine on täielikult viidud maa alla, tagades seeläbi üheaegselt muretu ja mugava liikumise nii jalakäijatele kui autojuhtidele. Rannapromenaad saab alguse Kalaranna tänavalt, külgnedes Kalasadama basseiniga ning jätkudes Lennusadama suunal. Säilitatakse looduslik rannajoon olemasoleva liivarannaga.

Kalaranna Kvartali arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik ühes Kadarik Tüür Arhitektid arhitektide meeskonnaga. Kalaranna Kvartali, ligi 39 000 m2 suurune ala ehitatakse kolmes etapis. Kokku ehitatakse kaksteist hoonet, mille brutopind on kokku ligi 38 300 m2.
Rajatavad hooned külgnevad Linnahalli- ja Kalaranna pargiga ning on planeeritud nelja- ja viiekorruselistena. Fassaadiviimistlus on erineva tooni- ja struktuuriga – kasutatakse näiteks looduskivi, puitu, alumiinium-komposiitplaati ning tellist. Vastavalt detailplaneeringule on kinnistule kavandatud ühekorruseline, 20 000 m2 suurune maa-alune parkla ligi 450 parkimiskohaga. Kahe esimese ehitusetapi lõpuks arendatakse välja orienteeruvalt 31 500 m2 suurune maa-ala, kaheksa hoonet brutopinnaga ligi 25 600 m2 ning 2/3 maa-alusest parklast, ligi 370 parkimiskohaga.

Igasse hoonesse on projekteeritud lift. Hoonete esimestele korrustele
on planeeritud äripinnad, millele on juurdepääs tänavalt. Lisaks äripindadele paiknevad esimestel korrustel sissepääsud kortermajade trepikodadesse ja hoiuruumidesse, kus on võimalik hoida lapsevankreid või jalgrattaid.

Rohkem infot projekti kohta Kalaranna Kvartal kodulehelt: www.kalaranna8.com


Lisas: pistik | Lisatud: 21.10.2019 11:38

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused