Koroonaviirus Eestis, 21. august: ööpäevaga lisandus 17 positiivset koroonaviiruse testi

Koroonaviirus Eestis, 21. august: ööpäevaga lisandus 17 positiivset koroonaviiruse testi

Koroonaviirus Eestis, 21. august: ööpäevaga lisandus 17 positiivset koroonaviiruse testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 896 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 17 testi tulemus osutus positiivseks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus 3 positiivset testi tulemust Harjumaale (2 Tallinna), 1 Tartumaale (Tartu linna), 1 Võrumaale, 1 Pärnumaale, 9 Ida-Virumaale ning 2 positiivse testitulemuse andnul puudus rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaa juhtumite puhul oli ühel juhul tegemist perekondliku nakkusega ning ülejäänud kahe juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on tänahommikuse seisuga terviseameti Põhja regionaalosakonna poolt aktiivsel jälgimisel 217 inimest.

Tartumaale ja Võrumaale lisandunud juhtumite puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega. Tartumaal on tänahommikuse seisuga aktiivseid koldeid 4: perekondlik kolle – 5 haiget, Vabanki puhang 37 nakatunuga, Naiivi puhang 21 nakatunuga ja Shootersi puhang 20 nakatunuga. Lõuna regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 222 inimest.

Ida-Virumaa 9 juhtumi puhul on ühel juhul haigus sisse toodud Itaaliast, 5 juhul toimus nakatumine töökohas (Estonia kaevandus),  ühel juhul Jõhvi Keldris ja ühel juhul pereringis. Ühe juhtumi puhul on asjaolud veel täpsustamisel. Jõhvi Keldri koldes on hetkesisuga 20 inimest. Ida regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 175 inimest.

Pärnumaa juhtum oli sisse toodud Prantsusmaalt. Lõuna regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 13 inimest.

21. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 10 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid ei avatud. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 400 COVID-19 haigusjuhtumit  387 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 2011 inimest. Neist 1 531 inimese (76,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 480 inimese puhul (23,9%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 8,4.

Eestis on kokku tehtud enam kui 139 tuhat esmast testi, nendest 2 244 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

  • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 21.08.2020 10:48

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused