Kõlvart: peame täna tegema kõik selleks, et eriolukorda ei tuleks

Kõlvart: peame täna tegema kõik selleks, et eriolukorda ei tuleks

Kõlvart: peame täna tegema kõik selleks, et eriolukorda ei tuleks

Tallinna linn hakkab tänasest alates rakendama oma asutustes ennetusmeetmeid kasvava koroonaohu tõkestamiseks ja selle nimel, et kevadine olukord ei korduks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul asub linn rakendama ennetusmeetmeid, et vältida hullemat stsenaariumi ehk kevadise olukorra kordumist. „Suurima omavalitsuse ja ühe suurima avaliku sektori tööandjana lasub meil vastutus linlaste ja oma töötajate tervise ning heaolu ees. Seega rakendame ennetavaid meetmeid, mis reguleerivad eeskätt töökorraldust ning millega me ei tekita piiranguid linlastele,“ tõdes Kõlvart. „Täna ja praegu on meil kõigil võimalus ära hoida kõige hullem – kaitstes iseennast ja teisi. Me ei peaks ära ootama, millal kehtestatakse eriolukord, vaid me peaksime tegema kõik endast sõltuva, et seda ei tuleks.“

Nii kutsub linnapea üles kõiki vastutustundlikkusele ning julgustab kasutama isikukaitsevahendeid – kindaid ja maski. „Ühtlasi pöördun ka erasektori poole, et ka nende teenindajad kasutaksid julgelt isikukaitsevahendeid,“ sõnas linnapea. „Kui me kevadel suutsime üheskoos kriisist välja tulla, siis nüüd saame ühiselt olnut ennetada. See sõltub meist igaühest.“

Samas möönis linnapea, et Tallinn ootab ka riigilt konkreetsemaid juhiseid.

Tallinna linnavalitsus otsustas täna, et linnasüsteem võtab tänasest alates järk-järgult kasutusele ennetusmeetmed. See tähendab muuhulgas isikukaitsevahendite kasutamist, siseruumis hajutamise põhimõtte rakendamist, distantsi hoidmist, tööruumide tõhusamat koristust, töökohtumiste ja koolituste veebipõhiseks viimist ja võimalusel töötajate kaugtööle suunamist.

Linna ametid ja allasutused töötasid suve jooksul välja vajalikud kriisiplaanid. COVID-19 leviku ennetamiseks ja tõkestamiseks rakendatakse linnaorganisatsioonis koroonaviiruse ajal töö korraldamiseks valgusfoori põhimõtet. Selle eesmärgiks on viirusest tingitud mõjude vähendamine ja täieliku sulgemise vältimine.


Teema: Tallinn, Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 09.09.2020 15:07 | Uuendatud: 09.09.2020 15:07

Vaata lisaks

Hispaania näitas klassi ja alistas Saudi Araabia kindlalt

Hispaania teenis 2026. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustel oma esimese võidu, alistades H-alagrupi kohtumises Saudi Araabia koguni 4:0. Atlantas peetud mängus särasid Mikel Oyarzabal ja noor täht Lamine Yamal, aidates hispaanlastel teha veenva esituse pärast avavooru üllatuslikku viiki Roheneemesaartega.

Uued e-kaardid suve alguseks, jaanipäevaks ja võidupühaks

Lähenevate suvepühade puhul oleme täiendanud Pistiku e-kaartide valikut. Lisandunud on uusi kaarte suve alguse, jaanipäeva ja võidupüha teemadel, et lähedastele, sõpradele ja tuttavatele oleks veelgi lihtsam häid soove saata.

Täna, 21. juunil 2026 Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, mitmel pool hoovihma ja äikest

Täna, 21. juunil 2026 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja on äikest, kohati on tugevat sadu ja rahet. Pärastlõunal Lääne-Eestis sajuhood lakkavad. Puhub edela- ja lõunatuul, saartelt alates pöördub läände ja loodesse 4-10 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 22..27°C, rannikul kohati 18°C.

Holland alistas Rootsi suurelt ja tõusis alagrupi liidriks

Holland näitas 2026. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustel võimsat ründemängu ning alistas F-alagrupi kohtumises Rootsi koguni 5 : 1. Houstonis peetud mängus särasid eriti eredalt Brian Brobbey ja Cody Gakpo, kes lõid kumbki kaks väravat.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!