Eesti valitsus eraldas koroonaviiruse testimiseks üle 15 miljoni euro

Eesti valitsus eraldas koroonaviiruse testimiseks üle 15 miljoni euro

Eesti valitsus eraldas koroonaviiruse testimiseks üle 15 miljoni euro

Eesti Vabariigi Valitsus otsustas tänasel istungil eraldada terviseametile koroonaviiruse testimise korraldamiseks 2020. aasta lõpuni 15,3 miljonit eurot.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

„Koroonaviiruse leviku efektiivseks tõkestamiseks on vaja, et testimisele pääsemine oleks inimese jaoks võimalikult kiire ja lihtne. Testimise hea kättesaadavus annab täpsema pildi nakkuse levikust, võimaldab kiirelt tegutseda kontaktsete väljaselgitamisel ja haigestunutele ravi pakkumisel ning on aluseks erinevate meetmete rakendamisel,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Lisaraha võimaldab jätkata senise suuremahulise ja regionaalselt kättesaadava testimisega: testida kõiki haigussümptomitega inimesi, võimaldada testimist reisilt tulnutele tööle naasmiseks ning vajadusel teha ka laustestimisi.“

Testimise eesmärk on COVID-19 nakatunud võimalikult varakult avastada ja nakkuskolded isoleerida. Koroonaviiruse proovivõtupunktid ja liikuvad proovivõtubrigaadid katavad kogu Eesti. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb võtta ühendust oma perearstiga, kes saab suunata inimese testimisele. Nädalavahetuseti suunab koroonaviiruse testimisele perearsti nõuandeliin 1220. Vajadusel saab nõuandeliinil pikendada ka ravimiretsepte ja väljastada töövõimetuslehte. Kindlasti ei tohi viirushaiguse sümptomitega pöörduda EMO-sse. Oluline on meeles pidada, et kui arst on otsustanud patsiendi testimisele suunata, siis tuleb end koheselt isoleerida ja püsida kuni negatiivse testi tulemuse saamiseni eneseisolatsioonis. Levimas on ka teised viirusnakkused, seega tuleb haigussümptomitega igal juhul kodus püsida, ka siis kui koroonaviiruse test osutub negatiivseks.

Alates koroonaviiruse leviku algusest veebruaris on koroonaviiruse SARS-CoV-2 testimiseks koos tänase otsusega eraldatud kokku enam kui 30 miljonit eurot.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 24.09.2020 15:10

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused