Välisriikide sportlased ja võistkonnad saavad osaleda rahvusvahelistel tiitlivõistlustel Eestis

Välisriikide sportlased ja võistkonnad saavad osaleda rahvusvahelistel tiitlivõistlustel Eestis

Välisriikide sportlased ja võistkonnad saavad osaleda rahvusvahelistel tiitlivõistlustel Eestis

Valitsus toetas eilsel istungil kultuuriminister Tõnis Lukase ettepanekut vabastada rahvusvahelistele tiitlivõistlustele tulevad sportlased ja nende võistkonna liikmed ning tiitlivõistluste korraldamisega vahetult seotud isikud 14-päevasest eneseisolatsioonist.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Isikud on eneseisolatsioonist vabastatud üksnes juhul kui nad on teinud riiki saabudes negatiivse tulemusega SARS-CoV-2 testi. Samuti peavad nad järgima muid nõudeid, mida alaliidud ning rahvusvahelised spordiorganisatsioonid seadnud on.

Eestis toimub regulaarselt olulisi rahvusvahelisi tiitlivõistlusi või nende etappe ning sportmängude klubid on alustanud või alustamas rahvusvahelisi mänge Euroopa sarjades.

Kõikide rahvusvaheliste võistluste puhul on üheks oluliseks kitsaskohaks COVID-19 leviku piiramiseks kehtestatud liikumisvabaduse piirang Eestisse saabumisel kolmandate riikide kodanikele. Kolmandate riikide kodanikud peavad kehtiva korra kohaselt olema riiki saabudes 14-päevases eneseisolatsioonis sõltumata sellest, kas nad on andnud Eestisse saabumisel negatiivse proovi.

„Ei ole võimalik korraldada Euroopa või maailmameistrivõistlusi või nende etappe kõigi sportlaste jaoks võrdsetel tingimustel, kui mõned sportlased peavad olema 14 päeva eneseisolatsioonis,“ nentis kultuuriminister Tõnis Lukas.

„Probleemi lahendamiseks on vaja kohelda erinevate riikide sportlasi võrdselt. Ainult nii saame tagada ausa konkurentsi ning moonutamata tulemustega spordihooaja ja Eesti sportlaste osalemise rahvusvahelistes sarjades,“ täiendas ta.

Ühtlasi lisas minister, et nakkuse leviku riski vähendamiseks võetakse kasutusele ka täiendavaid meetmed. „Näiteks peavad sportlased viibima võistlusisolatsioonis ja olema enne riiki saabumist testitud,“ ütles Lukas.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 30.09.2020 10:56

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused