Koroonaviirus Eestis, 7. november: ööpäevaga lisandus 229 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 7. november: ööpäevaga lisandus 229 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 7. november: ööpäevaga lisandus 229 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2740 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 229 (8,4%) testi tulemus osutus positiivseks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 105 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 63 ja Lääne-Virumaale 10 uut nakatunut. Pärnumaale lisandus seitse, Hiiumaale kuus ja Tartumaale kuus positiivset testitulemust. Viljandimaale lisandus neli, Läänemaale kolm, Järvamaale kaks ning Jõgevamaale ja Põlvamaale üks positiivne tulemus. 21 positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 119,0 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 6,2%.

Harjumaa 105 uuest juhtumist 81 on Tallinnas. 13 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on  nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega ja kuue juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

6. novembri põhja regionaalosakonna juhtudest oli 64 juhtumi nakatumise päritolu varasem kontakt haigega (25 juhul perekonna ringis, 13 töökoht, 26 juhul muu kontakt haigega), neli juhtumit on seotud Viru Vangla koldega, 31 Rapla Hooldekeskusega ja nelja juhtumi puhul on haigus sisse toodud Itaaliast, Venemaalt ja Soomest. 46 juhtumi nakatumise päritolu on teadmata.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel ligi 6 000 inimest, kellest 892 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet. Kooli koldeid on kolm kokku 16 inimesega, lasteaia koldeid on üks kokku 5 inimesega, töökoha koldeid on seitse kokku 109 inimesega, ürituste koldeid on kolm kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on neli kokku 27 inimesega. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 15 inimesega ja Tallinna Vangla kolle 10 inimesega.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest 21 lisandus Viru Vangla koldesse, 12 juhtumit tuvastati Narva spordivõistkonnas ja 11 juhul toimus nakatumine pereringis. Seitsmel juhul nakatuti töökohas, kahel juhul läbi tuttavate, kahel juhul toodi haigus sisse Venemaalt ja ühel juhul toimus nakatumine koolis. Ülejäänud Ida-Virumaa juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumite puhul oli kuuel juhul tegemist nakatumisega Viru Vangla koldes, kahel juhul nakatuti läbi perekontakti ja ühel juhul toodi haigus sisse Soomest. Ühe juhtumi asjaolud on veel välja selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on üheksa aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 37 ja  Sillamäe teise kooli koldega üheksa inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud seitse nakatumist.  Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud  10 nakatumist. Viru Vangla koldes on 199 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on viis inimest. Sillamäe töökoha koldes on kuus inimest. Narva spordi koldes on 15 nakatunut.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2 000 inimest, kellest haigestunud on 402.

Tartumaale lisandunud kahe juhtumi puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsetega ja ühel juhul nakatuti läbi töökontakti.   Kahe rahvastikuregistri järgi Tartumaale laekunud juhtumi puhul on tegemist inimestega, kes elavad Harjumaal. Ühel juhul toodi haigus Tartumaale Rootsist. Viljandimaale, Jõgevamaale ja Põlvamaale lisandunud juhtumite asjaolud on veel täpsustamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 800 inimest, kellest 134 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 32 inimesega hooldekodu kolle.

Nelja Hiiumaale laekunud juhtumi puhul toimus nakatumine läbi perekontakti, üks inimene nakatus tööl ning ühe nakatunu puhu on tegemist Harjumaal elava inimesega, kes nakatus läbi tutvuskonna kontakti.  Kolme Pärnumaa juhtumi puhul nakatuti läbi perekontakti, üks inimene haigestus Hiiumaa üritusel, ühel juhul on tegemist Viru Vangla kinnipeetavaga ja ülejäänud juhtumite asjaolud on veel selgitamisel. Läänemaa juhtumite nakatumise asjaolud on samuti selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 356 inimest, kellest 89 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 11 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja tänasest lisandunud perekoldes viis.

Haiglaravi vajab 48 inimest

7. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 48 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti. Koju saadeti seitse inimest, kolm inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning üks inimene viidi Lääne-Tallinna Keskhaiglast üle Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kuus (üks inimene sisestati 7.11.2020).

Tänaseks on haiglates lõpetatud 583 COVID-19 haigusjuhtumit 568 inimesega.

7. novembri seisuga on tervenenud 4 184 inimest. Neist 3 045 inimese (72,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1 139 inimese (27,2%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 277 000 esmast testi, nendest 5 933 ehk 2,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga

Eestis on püsiv riigisisene levik. Kasvab ka nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada. Eelkõige teeb murelikuks Harjumaal ja Tallinnas toimuv koroonaviiruse levik.

Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.

Kutsume tööandjaid üles võimaldama töötajatele kaugtöö tegemist, et vähendada kontaktide hulka töökohal. Nakkuse leviku piiramine asutustes on hädavajalik.

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on HOIA rakendust alates 20. augustist alla laaditud 174 958 korda. Läbi HOIA on end sel perioodil haigeks märkinud kokku 252 inimest. Jooksvalt saavad aga inimesed terveks ja reaalsete haigete arv muutub. Hetkel on 252-st märkinust aktiivseid haigusjuhte 121. Selle numbri lisame alates tänasest ka iga päev Terviseameti veebilehele. Lisaks HOIA allalaadimisele on positiivse COVID-19 tulemuse korral enda haigeks märkimine rakenduses kõige olulisem funktsioon, sest ainult nii saab see oma eesmärki täita ja teisi inimesi nakkuse eest hoiatada.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 07.11.2020 10:49 | Uuendatud: 07.11.2020 10:49

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused