Koroonaviirus Eestis, 22. november: lisandus 349 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 22. november: lisandus 349 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 22. november: lisandus 349 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4944 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 349 ehk 7,1% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 205 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 75 uut ning Tartumaale lisandus 18 uut positiivset testi tulemust. Pärnumaale lisandus 17 ning Viljandimaale ja Lääne-Virumaale kuus uut nakatunut. Valgamaale lisandus neli ning Jõgevamaale, Võrumaale, Raplamaale, Läänemaale ja Saaremaale kaks uut nakatunut. Hiiumaale, Järvamaale ja Põlvamaale lisandus juurde üks uus viirusekandja. Viiel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 270,51 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,9%.

Ööpäeva jooksul Harjumaale, Järvamaale ja Raplamaale laekunud juhtudest neljal korral sai inimene viiruse pereliikmelt, viiel korral tuttavalt ja kolmel juhul töölt. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

21.-22. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 21 juhul oli nakatumise põhjuseks kontakt nakatunud pereliikmega, kaheksal juhul sai inimene viiruse tuttavalt. Neljal juhul nakatus inimene töökohal, ühel juhul toodi viirus sisse Venemaa Föderatsioonist. Üheksa juhtumi nakkusallikas jäi selgusetuks, 96 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 700 inimese, kellest 1075 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 27 kollet. Kooli koldeid on kokku viis, lasteaia koldeid on üks, töökoha koldeid on kokku seitse, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida-Virumaa uutest nakkusjuhtudest 12 juhul sai inimene viiruse töökohal ning 11 juhul pereliikmelt. Kaheksal juhul nakatus inimene tuttavaga suheldes, kuuel juhul koolis ja viiel juhul huvitegevust harrastades. Lääne-Virumaa juhtudest kolm on seotud nakatumisega töökohal, ühel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ja ühel juhul huvitegevust harrastades.

Ülejäänud ida regionaalosakonna juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 14 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narvas, üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 56 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähoki koldes on 73 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5100 inimese, kellest nakatunud on 850.

Tartumaale lisandunud seitse nakatunut said viiruse perekonnasiseselt, kolmel juhul nakatus inimene õppeasutuses, kolm nakatunut said nakkuse tutvusringkonnast ning üks nakatunu sai nakkuse sõpruskonnast. Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnasiseselt ning teise juhtumi nakkusallikas on teadmata. Põlvamaale lisandunud nakatunu sai viiruse perekonnast. Valgamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse tutvusringkonnast, üks nakatus töökohas ning ühe nakkusallikas on teadmata. Võrumaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse sõpruskonnast, üks juhtum on sisse toodud välismaalt.

Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4000 inimese, kellest 379 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on seitse aktiivset kollet, kolletest suurim on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 12 inimest, hobikoldes on 19 inimest, esimeses õppeasutuse koldes üheksa inimest, teises õppeasutuse koldes on kuus inimest ja kolmandas õppeasutuse koldes on üheksa inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 nakatunut.

Pärnumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse pereliikmelt ja neli tuttavalt. Kahel juhul nakkusallikas ei selgunud, ülejäänud Pärnumaa juhtumite asjaolud on selgitamisel. Üks Saaremaa nakkusjuht on seotud kaitseväe koldega ja teine on toodud sisse Valgevenest. Ühe Läänemaa uue nakkusjuhtumi allikas pole teada, teise juhtumi asjaolud on selgitamisel. Hiiumaa nakatunu nakkusallikas pole teada.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1100 inimest, kellest 165 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus pereürituse koldes on 12 inimest ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.

Haiglas viibib 146 koroonaviirusesse nakatunut

22. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 146 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on seitse patsienti. Koju saadeti viis inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 33, neist 24 puhul oli tegemist eelnevalt haiglas viibinud ja seal nakatunud Ida-Viru keskhaigla õendus- ja taastusravi patsientidega.

Ööpäeva jooksul suri koroonaviirusesse nakatunud 91-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 88 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 671 COVID-19 haigusjuhtumit 655 inimesega.

22. novembri seisuga on tervenenud 5701 inimest. Neist 4304 inimese (75,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1397 inimese (24,5%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 439 600 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 9724 (2,2% testide koguarvust).

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 206 707 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 671 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 393.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.

Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) - nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning aeglustavad sellega tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.eeterviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 22.11.2020 11:57 | Uuendatud: 22.11.2020 11:57

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused