UUS PISTIKUS:
Alates täna hommikust saab vaktsineerimiseks COVID-19 vastu aega broneerida telefonil 1247

Alates täna hommikust saab vaktsineerimiseks COVID-19 vastu aega broneerida telefonil 1247

Alates täna hommikust saab vaktsineerimiseks COVID-19 vastu aega broneerida telefonil 1247

Tänasest, 18. maist alates kell 8.00 saab riigiinfo telefoni 1247 kaudu broneerida aega COVID-19 vaktsineerimiseks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Telefoni teel saab aegu broneerida kõikidesse vaktsineerimiskohtadesse üle Eesti. Samal numbril saab vajadusel vastuseid COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkivatele küsimustele. Kõnekeskus töötab seitse päeva nädalas kell 8.00.-20.00

COVID-19 vaktsineerimise töörühma juhi asetäitja Arkadi Popovi sõnul aitab kõnekeskus vähendada koormust digiregistratuurile ja parandab vaktsineerimise kättesaadavust. Samuti on paljude inimeste jaoks mugavam aega kinni panna telefonitsi.

„Kui helistamise hetkel on ajad vaktsineerimiseks otsas, ei saa neid broneerida ka telefoni teel,“ ütles Popov. „Hetkel oleme olukorras, kus inimeste huvi on suur, aga vaktsiine veel kõigi soovijate jaoks ei ole. Küll aga tuleb vaktsiine igal nädalal juurde ning mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese doosi kätte.“ 

Suure tõenäosusega tekivad ka kõnekeskusesse ootejärjekorrad. „Palume kannatlikkust ja mõistmist,“ lisas Popov. 

“Võimalikult kiire vaktsineerimine on kriitilise tähtsusega, et Eesti elu saaks kiiremini normaliseeruda. Häirekeskus on otsustanud abiks olla. Telefonitsi vaktsineerimisele registreerimine on alternatiiv juhuks, kui seda ei ole võimalik teha läbi digiregistratuuri,” sõnas Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela.

Lisaks kõnekeskusele saab COVID-19 vaktsineerimiseks aja broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee. Lähima vaktsineerimiskoha ja registreerimise info leiab kaardirakenduselt www.vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima. Vaktsineerimise koht ei ole seotud inimese ametliku elukohaga – kõik võivad broneerida aja endale sobivasse piirkonda üle Eesti. Alaealistele peab aja broneerima tema seaduslik esindaja.

Eile õhtul kell 19 avanes vaktsineerimise võimalus kõigile alates vanusest 16 eluaastat. Esmaspäeva õhtul lisandus ca 25 000 uut aega, suurem osa neist juunikuusse. Edaspidi lisatakse aegu lisatakse edaspidi jooksvalt vastavalt vaktsiinide saabumisele.

Eile hommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 401 317 inimest, mis on 37,4 protsenti täisealisest elanikkonnast.


Teema: Vaktsineerimine, Koroonaviirus

Lisas: pistik | 18.05.2021 10:27

Vaata lisaks

Vaata ka

Chuck Norrise fakte
Kuidas isad lapsi hoiavad? Saad naerda :)
Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused