Koroonaviiruse leviku oht Eestis alanes keskmisele tasemele

Koroonaviiruse leviku oht Eestis alanes keskmisele tasemele

Koroonaviiruse leviku oht Eestis alanes keskmisele tasemele

Valitsuse liikmed tõdesid kabinetinõupidamisel, et koroonaviiruse leviku kõik kriitilised näitajad on paranenud ja riskitase alanenud kõrgelt keskmisele ehk oranžilt kollasele. See tähendab, et kogukondades on endiselt küll nakkuskoldeid, kuid viirus ei ole laialt levinud ning ühiskondlik eesmärk on eelkõige vältida riskirühmade nakatumist.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

"Meie epidemioloogiline olukord on oluliselt paranemas ning oleme saavutanud olukorra, kus nädala keskmisena nakatub koroonaviirusesse alla saja inimese päevas," ütles peaminister Kaja Kallas. "Saame nautida suve, kuid ei tohi siiski kaotada valvsust, sest viirus pole lõplikult kadunud. Peame hoidma silme ees põhieesmärki – hoida Eesti vabana uutest piirangutest ning selleks saab oma panuse anda igaüks, eelkõige vaktsineerides ja selgitades selle olulisust ka oma lähedastele, kes veel vaktsineeritud ei ole."

Riskitaseme hindamisel arvestatakse seitset näitajat. Viimase seitsme päeva keskmist nakatunute ja surmade arvu, mis tänase päeva seisuga on vastavalt 81,1 ja 0,9. Samuti positiivsete testide määra, mis on püsinud langustrendis ja on täna 2,04 protsenti. Arvesse läheb hospitaliseeritud inimeste arv, haiglaravil viibivate ja juhitaval hingamisel olevate COVID-19 patsientide arv, mis on tänase päeva seisuga vastavalt: 6, 80 ja 6. Riskitaseme hindamisel arvestatakse ka 14 päeva tuvastamata nakkusteega nakatunute osakaalu kõigist nakatunutest.

Neljaastmeline riskitasemete süsteem peegeldab koroonaviiruse epidemioloogilist olukorda Eestis ja annab vastava riskitaseme kohta käitumissuuniseid ja võimalikke tegevusi, kuidas iga inimene, asutus ja riik saab koroonaviiruse leviku piiramisele kaasa aidata. Rohelise, kollase, oranži ja punase värviga tähistatakse vastavalt madalat, keskmist, kõrget ja väga kõrget riskitaset.

Keskmise riskitaseme korral kehtivad muu hulgas soovitused kanda avalikes siseruumides kaitsemaski; vältida rahvarohkeid ja kinniseid ruume; võimalusel kohtuda tuttavatega õues ning vähendada inimeste arvu, kellega kohtutakse. Loe lisaks: www.kriis.ee/et/kui-riskitase-keskmine.

Valitsus vaatab riskitaset üle korra nädalas ja koroonaviiruse leviku ohu aktuaalne riskitase on nähtav kodulehel kriis.ee.

Vaata ka videot kehtivate soovituste kohta:


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 08.06.2021 19:18

Vaata lisaks

Täna, 19. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 19. juulil pilves selgimistega ilm. Mandril sajab mitmel pool hoovihma, kohati võib olla äikest, õhtul jääb sajuhooge harvemaks. Tuul pöördub kõikjal läände- ja loodesse 4-10, puhanguti 13, rannikul 7-12, põhjarannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Täna, 18. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 18. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtul sajuhood harvenevad. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, puhanguti kuni 13, Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 19..24°C.

Täna, 17. juulil 2024 Eestis pilvkate lääne poolt tiheneb, esineb äikest ja tugevat sadu

Täna, 17. juulil pilvkate lääne poolt tiheneb. Vihmahood liiguvad saartelt üle maa ida-kirde suunas, on äikest ja tugevat sadu. Keskpäeval saartelt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s, saartelt alates pöördub tuul edelasse ja läände, puhangud tugevnevad Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 20..25, enne sadu Kesk- ja Ida-Eestis kuni 28°C.

Täna, 16. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 16. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mõnes kohas sajab hoovihma. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-7, puhanguti kuni 10 m/s, õhtul pöördub idakaarde. Õhutemperatuur on 24..28, rannikul 20..23°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused