Patsiendiportaalis saab igaüks endale luua kolme COVID digitõendit

Patsiendiportaalis saab igaüks endale luua kolme COVID digitõendit

Patsiendiportaalis saab igaüks endale luua kolme COVID digitõendit

Alates 10. juunist saab Eesti patsiendiportaalis iga soovija luua vaktsineerituse, COVID-19 läbipõdemise või koroonatesti negatiivse tulemuse kohta tõendi. Digitaalsed tõendid vastavad Euroopa Liidu standardile, on võltsimiskindlad ning võimaldavad edaspidi Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Tõendeid saab kasutada nii piiriületusel kui ka siseriiklikult näiteks suurüritustel osalemiseks.

EL digitaalne COVID tõend ei ole pass ega reisidokument ning tõendi olemasolu ei ole eeltingimuseks piiriületamisel, kuid võib sõltuvalt sihtriigis kehtivatest nõuetest anda näiteks vabastuse eneseisolatsioonist. Reisimisel tuleb alati arvestada sihtriigis kehtivate nõuetega, lisainfo veebilehel: reisitargalt.vm.ee.

Vaktsineeritud inimestel on Eesti riiki sisenemisel või nakatunu lähikontaktseks osutumisel võimalik saada vabastus eneseisolatsiooni kohustusest ühe aasta jooksul alates vaktsiinikuuri läbimisest. COVID-19 haiguse läbipõdenute isolatsioonivabastus kehtib kuus kuud alates tervenemisest.

Alates 14. juunist saab korraldada üldistest nõuetest suurema osalejate arvuga üritusi, kui neil osalevad üksnes negatiivse testitulemusega, COVID-19 haiguse läbi põdenud või selle vastase vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Juhul, kui inimesel pole digitõendit või ta ei soovi seda kasutada, peab korraldaja tagama kohapeal võimaluse teha antigeeni kiirtest.

Kõiki kolme tõendit saab endale ise luua patsiendiportaalis ja alla laadida. Tõendit saab kasutada nii nutiseadmes kui väljaprindituna. TEHIK on tõendi kontrollimiseks loonud veebilehe kontroll.digilugu.ee.

Kuna enne 10. juunit 2021 patsiendiportaalis loodud vaktsineerimise tõendid ei vasta Euroopa Liidu nõuetele, tuleks need asendada uue standardi alusel loodud tõendiga. Selleks tuleb patsiendiportaalis luua endale uus tõend. Varem loodud siseriiklikud vaktsineerimistõendid kehtivad praegu edasi ning jäävad inimesele patsiendiportaali alles. Juunikuu jooksul luuakse neile lisaks ka Euroopa Liidu nõuetele vastav tõend.

Euroopa Liidu digitaalsete COVID tõendite süsteem rakendub täismahus alates juulist.

Uudise foto: Sotsiaalministeerium


Teema: Vaktsineerimine, Koroonaviirus

Lisas: pistik | 14.06.2021 08:41

Vaata lisaks

Vaata ka

Chuck Norrise fakte
Kuidas isad lapsi hoiavad? Saad naerda :)
Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused