Kagu-Eestis sai valmis esimene etapp piiriehitusest

Kagu-Eestis sai valmis esimene etapp piiriehitusest

Kagu-Eestis sai valmis esimene etapp piiriehitusest

16. juunil andsid Merko Ehitus Eesti ja GRK Infra Võrumaal piirialal Politsei- ja Piirivalveametile pidulikult üle 23,5 kilomeetri pikkuse välja ehitatud esimese piirilõigu.

2020. aastal sõlmisid PPA, AS Merko Ehitus Eesti ja AS GRK Infra kagupiiri taristu esimese etapi ehitustööde lepingu. Selle raames plaaniti aastaks 2023 välja ehitada 23,5 kilomeetrine piirilõik kolmikpunktist Luhamaani. Soodsad ilmaolud ja ehitustööde hea planeerimisoskus viis selleni, et esimese etapi ehitustööd said valmis aasta varem.

PPA piirivalveosakonna juht Egert Belitšev ütles, et esimese korralikult välja ehitatud piirilõigu valmimine on märgiline verstapost Eesti riigi ajaloos. „Elame ajal, kus piiriturvalisus on olulisem kui kunagi varem. Mullu ründas Valgevene meie naabreid, kasutades selleks tuhandeid migrante. Tänavu ei räägi me vähemast kui laiaulatuslikust sõjast Ukrainas ning Venemaa tegevustest ja ähvardustest, mis polnud mõnda aega tagasi veel mõeldavadki. Kõige toimuva taustal ei saa alahinnata, et just riigipiiri kaitsmisest saab laiemalt alguse kogu ülejäänud Eesti turvalisus,“ märkis Belitšev.

„Tõsi, piir ei valva end ise, vaid see üksnes aitab piirivalvuritel toimuvaga kursis olla ja vahejuhtumitele reageerides aega võita. Seda märgilisem on, et kaasaegne piiri esimene etapp valmib piirivalve sajandal aastapäeval. See on kahtlemata võimas kingitus piirivalvuritele, kes on aastaid väga keerulistes oludes tööd teinud, aga sama suur kingitus kogu meie riigile,“ lisas piirivalvejuht.

„Mitmekesised ja keerukad looduslikud olud on esitanud piiriehitusel insenertehniliselt ohtralt väljakutseid. Tööde valmimine tähtajast ligi aasta varem kinnitab lisaks soodsate ilmastikuolude toele ka väga head koostööd igakülgselt kaasa mõtleva tellijaga. Ehitusaja asjatundlik ja mõistliku ajareserviga planeerimine on võimaldanud teha töid kiires tempos ja tõhusalt,“ sõnas Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

Kagupiiri esimese etapi ehitustööd kulgesid 23,5 kilomeetri pikkusel piirilõigul Võrumaal alates Eesti, Läti, Venemaa kolmikpunktist kuni Luhamaa piiripunktini. Kui ehituse alguses oli PPA eelarves nähtud piirilõigu ehituseks koos käibemaksuga ette kuni 20 miljonit eurot, kujunes lõplik maksumus ligi miljoni euro võrra väiksemaks.

Samal ajal käivad ehitustööd juba teisel piirilõigul, mille hanke võitis samuti AS Merko Ehitus Eesti ja AS GRK Infra ühispakkumus. Lisaks käib hange seireseadmete soetamiseks äsja valminud piirilõigule ning kui tõrkeid ei teki, loodetakse leping võitjaga sõlmida juba selle aasta lõpus.

Video:

Lisas: pistik | Lisatud: 17.06.2022 19:50

Vaata lisaks

Eesti.ee täienes uue volituste haldamise võimalusega

Riigiportaal eesti.ee läks üle uuele kesksele volituste haldamise infosüsteemile Pääsuke, mis muudab ettevõtte esindajatele erinevate ametiasutuste iseteeninduskeskkondadesse juurdepääsude andmise mugavamaks.

Riigi Infosüsteemi Ameti uueks peadirektoriks saab Joonas Heiter

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo kinnitas riigikantselei tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) uueks peadirektoriks Joonas Heiteri.

Täna, 20. veebruaril 2024 Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm, kohati võib sadada lund ja lörtsi

Täna, 20. veebruaril on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm. Kohati, peamiselt saartel ja Lõuna-Eestis, sajab lund ja lörtsi. On jäiteoht. Puhub lõunakaare tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on -2..+2°C.

Simsimaa ühines Pistiku perekonnaga

Eesti vanim ja populaarseim The Sims mänguseeria infot kajastab eestikeelne sait Simsimaa ühines Pistiku perekonnaga.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused