USA saadab Eestisse oma HIMARSi ja jalaväe üksused

USA saadab Eestisse oma HIMARSi ja jalaväe üksused

USA saadab Eestisse oma HIMARSi ja jalaväe üksused

USA saadab lähinädalail Eestisse lisaväed ja -võimekused, et tugevdada NATO kaitsehoiakut ja suurendada liitlaste julgeolekut regioonis.

USA vägede siirmine Eestisse on president Bideni Madridi NATO tippkohtumise teate järelm ja osa pikemast rotatsioonide seeriast, mis tagab USA vägede järjepideva kohaloleku Balti riikides. See samm kinnitab, et Eesti ja USA jagavad ühiseid väärtusi ning on tunnistuseks heast kaitse- ja julgeolekualasest koostööst kahe riigi vahel.

“Otsus kujutab endast olulist edasiminekut, mis puudutab USA vägede roteeruvat kohalolekut Eestis ja Balti riikides. See näitab USA pikaajalist pühendumist meie piirkonna julgeolekule ja tugevdab oluliselt NATO kaitsehoiakut,” ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

USA saadab Eestisse jalaväekompanii ja HIMARSi mitmikraketiheitjaga üksuse, samuti vastava juhtimisvarustuse ja -süsteemid.

Üksused osalevad koos Eesti kaitseväega ühistel õppustel, et suurendada koostegevusvõimet, ja on valmis vajaduse korral Eestit kaitsma.

“Eesti teeb järjepidevalt märkimisväärseid samme oma iseseisva kaitsevõime tugevdamiseks. Ootame oma HIMARSi süsteeme 2025. aastaks, nii et juba varem USA üksustega põhiliste oskuste ja teadmiste omandamine tähendab, et süsteemide ülevõtmine saab olema selle võrra sujuvam ja see on meile kriitiline ajavõit,” lisas Pevkur.

Eesti teatavasti avalikustas enda HIMARS-ite ostu detsembri alguses, vaata ka Eesti ostab USA-lt kuus HIMARS mitmikraketisüsteemi

HIMARSi loetakse kõige kaasaegsemaks pikamaa kaudtule süsteemiks maailmas ning selle kasutuselevõtt suurendab Eesti tulevõimet ja annab Eesti kaitsehoiakule strateegilise efekti.

Eesti ja USA relvajõud teevad koostööd ka NATO raamistikus diviisi struktuuri loomiseks. Eesti liitub kõrgelt tunnustatud U.S. Warfighter’i programmiga, mis koosneb õppuste seeriast ja lõpeb sertifitseerimisõppusega sellel osalevatele korpustele ja diviisi üksustele.

„Eesti diviis saab korraliku väljaõppe, et veelgi arendada oma valmisolekut ja koostegutsemisvõimet lähimate liitlastega ja kaitsta Eestit ning NATOt laiemalt,“ ütles minister Pevkur.

Selline hoiak ja rotatsioonid peegeldavad liitlaste jätkuvaid püüdlusi suurendada oma kaitsevõimekust ja koostegutsemisvõimet, tagamaks, et iga sentimeeter NATO territooriumist on viivitamata kaitstud. Kaitsehoiaku tugevdamine on vastus julgeolekuolukorra halvenemisele Euroopas, nimelt Venemaa põhjendamatule rünnakule ja jõhkrale sõjale Ukraina vastu.

Peale USA vägede siirmise teenib Eestis praegu Ühendkuningriigi juhitud NATO lahingugrupp (Enhanced Forward Presence), milles osalevad veel Prantsuse ja Taani üksused ning Islandi eksperdid. Lisaks on Eestis Balti õhuturbemissioon, mida hetkel viib läbi Saksa õhuvägi.

Uudise foto: Eesti Kaitsevägi


Teema: Venemaa sissetung Ukrainasse 2022, NATO

Lisas: pistik | Lisatud: 08.12.2022 15:11

Vaata lisaks

Täna, 27. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 27. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..30, tuulele avatud rannikul 20°C ümber. Metsad on väga tuleohtlikud!

Täna, 25. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 25. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla ka rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul ja sajuhoogudes 17..22°C. Metsad on väga tuleohtlikud!

Tänane, 24. mai 2024 ilm Eestis vähese ja vahelduv pilvisusega

Täna, 24. mail on Ida-Eestis on päikesepaisteline ilm. Lääne-Eestis on vähene ja vahelduv pilvisus, õhtupoolikul võib kohati hoovihma sadada ja äikest olla. Puhub lõunakaare tuul 3-8, puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul kuni 17°C.

Miks peaksid oma laos kasutama metallriiuleid?

Metallist riiulid on üks tugevamaid, ruumisäästlikumaid ja vastupidavamaid riiulitüüpe, mida oma lattu on võimalik soetada. Seetõttu on metallriiulid lao jaoks ka üks kuluefektiivsemaid, vastupidavamaid ja tõhusamaid toodete hoiustamise lahendusi. Vaatame lähemalt, millised on peamised põhjused, miks metallriiuleid kasutatakse.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused