Tallinnat külastavad reedel NATO laevad

Tallinnat külastavad reedel NATO laevad

Tallinnat külastavad reedel NATO laevad

Tallinna Vanasadamasse saabusid reede, 7. aprilli hommikul visiidile NATO 1. alalise mereväegrupi laevad.

“Meie laevade visiit näitab alliansi otsustavust ja valmisolekut reageerida kiiresti ja tõhusalt, et kaitsta vajadusel igat alliansi liiget,” ütles NATO 1. alalise mereväegrupi ülem kontradmiral Thorsten Marx. “Iga sadamakülastus tugevdab riikide vahelist sõprust ja loob parema arusaamise meie kollektiivkaitse kohustuste toetamiseks.”

NATO 1. alaline miinitõrjegrupi koosseisus kuuluvatest laevadest saabusid reedel, 7. aprillil Tallinnasse Saksa mereväe Brandenburg’i klassi fregatt FGS Mecklenburg-Vorpommern (F218) ja Portugali mereväe Karel Doorman’i klassi fregatt NRP Bartolomeu Dias (F333).

Sadamas olles turvavad laevu merelt Eesti mereväelased ning väekaitsekaatrid EML Risto ja EML Roland. Läviohvitseridena toetavad liitlaseid kogu visiidi vältel Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni liikmed ja reservväelased.

Viimati külastasid NATO 1. alalise mereväegrupi laevad Eestit eelmise aasta novembris.

NATO alalised merejõudude grupid on püsivas valmiduses olevad üksused. Merejõudude grupid on võimelised korraldama operatsioone nii rahu- kui sõjaajal ja tagavad oma tegevusega liitlaste kohalolu ning püsiva kõrge reageerimisvalmiduse.

Uudise foto: Kaitsevägi, Aleksander Espenberg


Teema: Tallinn, NATO, Eesti Kaitsevägi

Lisas: pistik | Lisatud: 07.04.2023 14:53

Vaata lisaks

Täna, 19. septembril 2023 on Eestis oodata pärastlõunal vihmasadu ja äikest

Täna, 19. septembri ennelõunal on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Üksikutes kohtades võib vähest vihma sadada. Keskpäeva paiku saartest alates pilvisus tiheneb ja pärastlõunal jõuab sajuala, mis levib üle Eesti. Kohati esineb äikest ja sadu võib siis olla intensiivne. Puhub kagutuul, pärastlõunal lõuna- ja edelatuul 4-9, puhanguti 13, rannikul 7-12 puhanguti 17 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Politsei pidas eile Valgas kinni 21 ebaseaduslikult riiki sisenenut

Eile, pühapäeval, 17. septembril pidasid politseinikud Valgas kinni 21 välismaalast, kes sisenesid Euroopa Liitu ebaseaduslikult.

Täna, 18. septembril 2023 Eestis selge või vähese pilvisusega sajuta ilm

Täna, 18. septembril on Eestis selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub idakaare tuul 2-8, rannikualadel kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 13..18°C.

Skype tähistas oma 20-ndat juubelit

Sõnumi- ja videovestlus ning video- ja kõnekonverentsi programm Skype tähistas oma 20-ndat juubelit.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused