UUS PISTIKUS:
ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Eesti initsiatiivil Mägi-Karabahhi küsimust

ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Eesti initsiatiivil Mägi-Karabahhi küsimust

ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Eesti initsiatiivil Mägi-Karabahhi küsimust

Eile, 29. septembri õhtul toimus Eesti, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi ühisel algatusel ÜRO Julgeolekunõukogus arutelu Mägi-Karabahhi küsimuses.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on pühapäeval lahvatanud ulatuslik sõjaline vaenutegevus Mägi-Karabahhis tõsiselt murettekitav. Ta avaldas kaastunnet hukkunute lähedastele ja kutsus osapooli koheselt olukorda deeskaleerima. „Vägivald ja julm retoorika ei vii mingi lahenduseni, ainuke väljapääs on rahumeelne dialoog,“ sõnas Reinsalu.

Oma sõnavõtus tõi Eesti alaline esindaja Sven Jürgenson ÜRO juures välja, et Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon (OSCE) mängib Mägi-Karabahhi külmutatud konflikti rahvusvaheliselt lahendamisel olulist rolli.

„Toetame OSCE Minski rühma kaasesimeeste püüdlusi ja kutsume osapooli üles, et nad pakuksid välja sammud deeskaleerimiseks ja läbirääkimiste jätkamiseks lahenduse nimel,“ sõnas Jürgenson.

Julgeolekunõukogu võttis vastu ka ühised pressisõnumid, milles kutsub Armeeniat ja Aserbaidžaani üles pingeid koheselt maandama ning avaldab toetust ÜRO peasekretäri üleskutsele taastada osapoolte vahelised läbirääkimised.

Lisas: pistik | 30.09.2020 10:49

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
Rõõmus Näitab keelt Naljakas Kuri Kurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Vaata ka

Kuidas isad lapsi hoiavad? Saad naerda :)
Naljakad ja kummalised Google Street View pildid (24 pilti)
Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | WordPressi uudised ja õpetused