Koroonaviirus Eestis, 16. veebruar 2021: ööpäevaga lisandus 622 positiivset, suri seitse inimest

Koroonaviirus Eestis, 16. veebruar 2021: ööpäevaga lisandus 622 positiivset, suri seitse inimest

Koroonaviirus Eestis, 16. veebruar 2021: ööpäevaga lisandus 622 positiivset, suri seitse inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5702 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 622 ehk 10,9% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 374 inimesel. 262 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 73, Tartumaale 32, Saaremaale 26, Pärnumaale 20 ja Viljandimaale 19 uut positiivset testi. Rapla- ja Võrumaale lisandus 14, Järvamaale 12, Lääne-Virumaale 10, Hiiumaale 7, Valgamaale 6, Jõgevamaale 5, Põlva- ja Läänemaale 3 nakkusjuhtu. 4 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 637,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,2%.

Terviseameti jälgimisel on üle 19 200 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 9700 inimese, kellest 2889 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 3300 inimese, kellest nakatunud on 915.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 2100 inimese, kellest 537 on nakatunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4100 inimese, kellest 913 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 60, haiglaravi vajab 492 patsienti

16. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 492 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 35 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 18 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 60. Koju saadeti 34 inimest, 16 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri seitse koroonaviirusega nakatunud inimest – 96-aastane naine, 89-aastane mees, 88-aastane naine, 81-aastane naine, 79-aastane naine, 68-aastane mees ja 67-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 508 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 3018 COVID-19 haigusjuhtumit 2962 inimesega.

16. veebruari seisuga on tervenenud 42 403 inimest. Neist 29 445 inimese (69,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 12 958 inimese (30,6%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 851 062 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 53 444 (6,3% testide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 46 740 inimesele, kaks doosi on saanud 22 573 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 46 740 inimesele, kellest  22 573 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

See nädal algas õpetajate, politseinike ja päästjate vaktsineerimine. Vaktsineerimine on ainus viis raske haiguse vältimiseks ja tavapärase elukorralduse juurde naasmiseks. Esialgu on Eestisse jõudvad vaktsiinikogused piiratud, kuid riik on tellinud piisavalt doose igale inimesele.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 264 383 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 3439 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 419.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Lapsed saavad tänasest koroonaproovi anda kurguloputusvedelikust

Tänasest on võimalik avaliku testimise siseriiklikes ja SYNLABi tasulistes testimispunktides kuni 18-aastastel anda koroonaviiruse proov kurguloputusvedelikust. Uut kurguloputusvedeliku proovi ei saa veel anda piiripunktides, sest protseduur võtab kauem aega. Testimisele saabudes antakse lapsele valida, kas ta soovib proovi anda WHO esmase soovituse järgi ninaneelust või uudse lahendusena kurguloputusvedelikust. Soovitame vanematel lapse ettevalmistamiseks kuristamise eelnevalt kodus kraaniveega läbi proovida. SYNLABi laboris protsess ei muutu – kurguloputusvedelikust määratakse koroonaviiruse RNA täpselt samal PCR meetodil nagu ka ninaneelust võetava proovimaterjali puhul. Analüüsi tulemused saabuvad nii nagu ninaneelutesti puhul – 24-48 tunni jooksul digilugu.ee keskkonda. Kurguloputusvedelikuga antud proovi alusel saab samuti välja anda reisimiseks vajaliku sertifikaadi.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Eestis kehtivad piirangud võimaldavad inimestel võimalikult palju oma tavaelu jätkata. COVID-19 kriisi lahendamisele saab kaasa aidata igaüks oma vastutustundliku käitumisega. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 16.02.2021 18:32

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
Rõõmus Näitab keelt Naljakas Kuri Kurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused