Uudised Eestist ja muljalt maailmast - leht 388

Allkirjastati uus alampalga kokkulepe
Täna, 30. mail allkirjastasid majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo, Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Jaan Hendrik Toomel ja Eesti Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas heatahte kokkuleppe, millega lepiti kokku alampalga kasvutempos 2027. aastani, mil see moodustab 50% keskmisest palgast. Alampalga suurus järgmiseks aastaks lepitakse kokku sügisel.

Täna, 30. mail, 2023 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm
Täna, 30. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, kohati on äikest. Puhub valdavalt läänekaare tuul 3-9, puhanguti 13, rannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 14..17, tuulele avatud rannikul ja sajuhoogudes 12°C ümber.

Värske Euroopa Kohtu otsus annab graafikuga töötajatele täiendavat puhkeaega
Hiljutise Euroopa Kohtu otsuse kohaselt tuleb edaspidi arvestada kahe tööpäeva vahele jääva 11 tunni pikkune puhkeaeg juurde ka iganädalasele puhkeajale. Puhkeaja lisandumisega soovitakse vähendada ületöötamist ning parandada inimeste tervisekaitset. Otsus muudab Eesti senist praktikat töö- ja puhkeaja nõuete rakendamisel ning võib mõjutada nende ettevõtete töökorraldust, kus töötatakse graafiku alusel. Esmaspäevast reedeni kaheksa tundi päevas töötavate inimeste tööaja arvestust see ei mõjuta.






