Järgmisel aastal kolivad liitlaste hävitajad Ämarist ajutiselt Lätti

Järgmisel aastal kolivad liitlaste hävitajad Ämarist ajutiselt Lätti

Järgmisel aastal kolivad liitlaste hävitajad Ämarist ajutiselt Lätti

Kui Ämari lennubaasi lennuliiklusala läheb järgmisel, 2024. aastal uuendamisele, hakatakse Balti õhuruumi turvama lisaks Leedule ajutiselt ka Lätist. Pärast remonditööde lõppu naasevad NATO liitlaste hävitajad tagasi Eestisse, Ämari õhubaasi.

„Balti kaitsekoostöö on saanud tõeliselt tuule tiibadesse. Mul on hea meel, et Läti on valmis võõrustama 2024. aastal Ämari uuendustööde ajal ajutiselt NATO õhuturvet Lielvārde lennubaasist, mis toimub kahe riigi tihedas koostöös,“ ütles Pevkur, kes kohtus pühapäeval Läti kaitseministri Ināra Mūrniecega.

„See võimaldab meil alastes 2014. aastast tihedas kasutuses olnud Ämari lennubaasi taristut korrastada ja edendada nii Eesti kui ka terve piirkonna julgeolekut, samal ajal kui Eesti ja kogu Balti õhuturve on jätkuvalt tagatud,“ lisas Pevkur.

„Balti riikide kaitsekoostöö on piirkondliku julgeoleku tugevdamiseks arenenud väga tihedaks ja selle suurepäraseks näiteks on otsus viia NATO õhuturbemissioon Lielvārde lennubaasi 2024. aastal Ämari lennubaasi remonditööde ajaks,“ ütles Läti kaitseminister Ināra Mūrniece.

Ämari asemel toimuvad õhuturbemissiooni rotatsioonid Läti Lielvārde lennubaasist 2024. aasta kevadest sügiseni. Lisaks turvavad Eesti ja kõigi Balti riikide õhuruumi Leedus Šiauliais paiknevad liitlaste hävitajad.

Remonditööd hõlmavad Ämari lennuliiklusala katendeid ja tehnosüsteeme.

„Venemaa sõda Ukrainas on ilmekalt näidanud, kuivõrd oluline on õhukaitse. Liitlastega koostöö ja nende õhukaitseüksuste vastuvõtmise eelduseks on korras taristu,“ ütles kaitseminister Pevkur.

Ümberpaiknemine Lätti 2024. aasta kevadest sügiseni on ajutine. Esimene remondijärgne õhuturbe rotatsioon Ämarist on plaanis 2025. aasta alguses.


Teema: NATO, Balti õhuturbemissioon

Lisas: pistik | Lisatud: 21.05.2023 20:27

Vaata lisaks

Täna, 21. mail 2024 on Eestis päikesepaisteline ilm

Täna, 21. mail on Eestis päikesepaisteline ilm. Puhub kirde- ja idatuul 3-9, puhanguti 12, rannikul kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 18..23, tuulele avatud rannikul 15°C ümber.

Konditsioneer paigalda enne suve

21. sajandil on suvised kuumalained ka meie kliimas tavaliseks saanud. Seeläbi muutuvad elu- ja tööruumid sageli talumatult kuumaks ja nendes viibimine raskeks. Konditsioneerid ei ole enam luksuskaup, vaid elukvaliteedi säilitamiseks vajalikud seadmed.

Täna, 20. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 20. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Lõuna-Eestis sajab mitmel pool hoovihma, on äikest. Tuul pöördub põhja poolt alates järk-järgult põhja ja kirdesse 3-10, saartel ja rannikul puhanguti kuni 13 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 18..24, sajuhoogude all ja rannikul 15°C ümber.

Täna, 18. mail 2024 on Eestis selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm

Täna, 18. mail on Eestis selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub idakaare tuul 3-9 m/s, Lääne-Eesti saartel ja rannikul ka muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 20..26, rannikul kohati kuni 14°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused