Kasutaja pistik poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 128
Reinuvader sügas kõhtu
kätte jõudnud jõuluõhtu
istus kuuse alla ta
jõuluvana ootama!
kätte jõudnud jõuluõhtu
istus kuuse alla ta
jõuluvana ootama!
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 15:34 | Otselink Reinuvader sügas kõhtu kätte jõudnud jõuluõhtu istus kuuse alla ta | Saada e-kaardiga Reinuvader sügas kõhtu kätte jõudnud jõuluõhtu istus kuuse alla ta
Jõulud on tore aeg,
siis lund täis on terve aed.
Puud kõik ilusti ehitud,
põõsastelt lehedki pühitud.
Kinke me ootame, ärev me meel,
jõuluvana siia ju teel.
siis lund täis on terve aed.
Puud kõik ilusti ehitud,
põõsastelt lehedki pühitud.
Kinke me ootame, ärev me meel,
jõuluvana siia ju teel.
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 15:28 | Otselink Jõulud on tore aeg, siis lund täis on terve aed. | Saada e-kaardiga Jõulud on tore aeg, siis lund täis on terve aed.
Õhtul pimedal ja hallil
meie päkapikul kallil
tuli õudust aduda:
kingitus läks kaduma!
Tuhnis-tuhlas igas kapis,
karbis, riiulis ja pakis.
"Kuskil pole!" silmad vees,
ohkas päkapikumees.
Viimses hädas vaatas kööki,
uuris sahvrit, kus on sööki.
Mis siis ikka: homme Siim
leiab sussist viineri...
meie päkapikul kallil
tuli õudust aduda:
kingitus läks kaduma!
Tuhnis-tuhlas igas kapis,
karbis, riiulis ja pakis.
"Kuskil pole!" silmad vees,
ohkas päkapikumees.
Viimses hädas vaatas kööki,
uuris sahvrit, kus on sööki.
Mis siis ikka: homme Siim
leiab sussist viineri...
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 15:28 | Otselink Õhtul pimedal ja hallil meie päkapikul kallil tuli õudust aduda: | Saada e-kaardiga Õhtul pimedal ja hallil meie päkapikul kallil tuli õudust aduda:
Küll on ilus jõulupuu
puu peal jõulutäht ja kuu
puu all istub jõulumees
jõulukingid koti sees.
puu peal jõulutäht ja kuu
puu all istub jõulumees
jõulukingid koti sees.
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 15:26 | Otselink Küll on ilus jõulupuu puu peal jõulutäht ja kuu puu | Saada e-kaardiga Küll on ilus jõulupuu puu peal jõulutäht ja kuu puu
Naabrionu saapad
Jõuluvanal habe ees,ise paksu mantli sees,
aga jalas on tal - vaata!
need ju naabrionu saapad!
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 15:26 | Otselink Naabrionu saapad | Saada e-kaardiga Naabrionu saapad
Piparkoogisüda
Vana-aasta sammubvaikselt ajalukku.
Keerab enda kannul
ajaukse lukku.
Kõik jääb seljataha.
Kes see mullust muudaks?
Oi, kui kõik,mis paha,
maha jätta suudaks.
Tulgu ilus aasta
küünlavalgus vihus.
Piparkoogiraas ta
pisikeses pihus.
Pärast jõulupuhkust
meenutagu seda:
piprast kui ka surkrust
tehti aaasta süda.
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 15:25 | Otselink Piparkoogisüda | Saada e-kaardiga Piparkoogisüda
Kullakallis jõulumees,
miks Sul valge habe ees?
Kui Sul poleks habet ees,
võiksid olla minu mees!
miks Sul valge habe ees?
Kui Sul poleks habet ees,
võiksid olla minu mees!
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 10:50 | Otselink Kullakallis jõulumees, miks Sul valge habe ees? Kui Sul poleks | Saada e-kaardiga Kullakallis jõulumees, miks Sul valge habe ees? Kui Sul poleks
Tuli sügis, lehed maas
puud raagus, lumi maas.
Ongi käes see jõulukuu,
peab valmis seadma kuusepuu.
Päkapikul on nüüd luba,
sussi sisse pugeda.
laste poole jookseb juba,
nemad alles magavad.
Jõuluvana oma kotti,
sätib juba saani.
Kott on täis tal kingitusi,
kurguni ja maani.
puud raagus, lumi maas.
Ongi käes see jõulukuu,
peab valmis seadma kuusepuu.
Päkapikul on nüüd luba,
sussi sisse pugeda.
laste poole jookseb juba,
nemad alles magavad.
Jõuluvana oma kotti,
sätib juba saani.
Kott on täis tal kingitusi,
kurguni ja maani.
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 10:30 | Otselink Tuli sügis, lehed maas puud raagus, lumi maas. Ongi käes | Saada e-kaardiga Tuli sügis, lehed maas puud raagus, lumi maas. Ongi käes
Öö on selge. Kõrgel kuu.
Läige üle lume.
Härmas seisab iga puu.
Taevaserv on sume.
Tuled paistavad siin ja sääl
säral läbisegi...
Eemal kuulda kiunuv hääl:
rigisemas regi.
Vaikne, ilus talveilm...
Astun üle hange...
Ukse poole pöördub silm-
külm on õues kange!
Läige üle lume.
Härmas seisab iga puu.
Taevaserv on sume.
Tuled paistavad siin ja sääl
säral läbisegi...
Eemal kuulda kiunuv hääl:
rigisemas regi.
Vaikne, ilus talveilm...
Astun üle hange...
Ukse poole pöördub silm-
külm on õues kange!
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 10:29 | Otselink Öö on selge. Kõrgel kuu. Läige üle lume. Härmas seisab | Saada e-kaardiga Öö on selge. Kõrgel kuu. Läige üle lume. Härmas seisab
Säravaist pärleist on ehitud puud.
Miljoneid tähti ümbritseb kuud.
Õrnalt on sadanud lund
ja vaikne on jõuluöö õnnelik tund.
Miljoneid tähti ümbritseb kuud.
Õrnalt on sadanud lund
ja vaikne on jõuluöö õnnelik tund.





