Kasutaja pistik poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 43
Mõtisklused küünlavalgel
Küünlavalgus täidab tuba,olen mõelnud ammu juba.
Kas ka inimestel luba,
näha päkapiku tuba?
Kas nad söövad?
Kas nad joovad?
Kas nad üldse magavad?
Sest, et lastel komme toovad?
Eks oleks raske kanda hoolt,
et iga laps neist kommi saaks.
Sest lapsi on ju igal pool?
Ja jõuluvana rõõmu näeks?
Lisas: pistik | Lisatud: 01.12.2019 17:35 | Otselink Mõtisklused küünlavalgel | Saada e-kaardiga Mõtisklused küünlavalgel
Kas mäletad, kui kuldne hommik koitis
ja elumerel sõitma hakkas laev,
kui kauge sadam oma tuled läitis -
see oli sinu sündimise päev.
Kas mäletad, kui lapsepõlves ringi sa kord jooksid
seal kodutalu kastemärjal teel …
Nüüd varanduse anniks tooksid,
kui aega tagasi saaks keerata ehk veel.
ja elumerel sõitma hakkas laev,
kui kauge sadam oma tuled läitis -
see oli sinu sündimise päev.
Kas mäletad, kui lapsepõlves ringi sa kord jooksid
seal kodutalu kastemärjal teel …
Nüüd varanduse anniks tooksid,
kui aega tagasi saaks keerata ehk veel.
Lisas: pistik | Lisatud: 27.11.2019 21:13 | Otselink Kas mäletad, kui kuldne hommik koitis ja elumerel sõitma hakkas | Saada e-kaardiga Kas mäletad, kui kuldne hommik koitis ja elumerel sõitma hakkas
Vanaks oled jäänd sa juba,
halliks jäänd ka sinu tuba.
Kord sa lendad taevas ringi,
et otsida endale kuldseid kingi.
Lõpuks jälle sünnid siia,
lõpuks saan sind ära viia.
halliks jäänd ka sinu tuba.
Kord sa lendad taevas ringi,
et otsida endale kuldseid kingi.
Lõpuks jälle sünnid siia,
lõpuks saan sind ära viia.
Lisas: pistik | Lisatud: 27.11.2019 21:08 | Otselink Vanaks oled jäänd sa juba, halliks jäänd ka sinu tuba. | Saada e-kaardiga Vanaks oled jäänd sa juba, halliks jäänd ka sinu tuba.
Tere-tere vana memm,
sul ju õues uhke bemm.
Sulle selle kingime
täna palju õnne taas!!
sul ju õues uhke bemm.
Sulle selle kingime
täna palju õnne taas!!
Lisas: pistik | Lisatud: 27.11.2019 21:06 | Otselink Tere-tere vana memm, sul ju õues uhke bemm. Sulle selle | Saada e-kaardiga Tere-tere vana memm, sul ju õues uhke bemm. Sulle selle
Truudusega ära keksi,
parem mölla, joo ja seksi,
et kord olles pensieas,
saaksid öelda elu oli hea!
parem mölla, joo ja seksi,
et kord olles pensieas,
saaksid öelda elu oli hea!
Lisas: pistik | Lisatud: 27.11.2019 21:05 | Otselink Truudusega ära keksi, parem mölla, joo ja seksi, et kord | Saada e-kaardiga Truudusega ära keksi, parem mölla, joo ja seksi, et kord
Katikesel mures meel
ei saa tulla jõulumees
õues pole lumevaipa
pori peal ei saa ju sõita.
Appi kutsuma pean isa
tal on sõiduks maastur visa.
Nii saaks pakid kindlalt toodud
kelle jaoks nad olid loodud.
ei saa tulla jõulumees
õues pole lumevaipa
pori peal ei saa ju sõita.
Appi kutsuma pean isa
tal on sõiduks maastur visa.
Nii saaks pakid kindlalt toodud
kelle jaoks nad olid loodud.
Lisas: pistik | Lisatud: 24.11.2019 15:36 | Otselink Katikesel mures meel ei saa tulla jõulumees õues pole lumevaipa | Saada e-kaardiga Katikesel mures meel ei saa tulla jõulumees õues pole lumevaipa
Jõulupuust ei hooli Polla:
"Miks see kuusk võib toas meil olla?
Mingu metsa!
Mis tast kasu?
Kuuske pidada ei tasu –
nõndasama keset tuba ...
Muide, peremees ei luba
(kuigi proovisin, ei salga)
tüve vastu tõsta jalga! ..."
"Miks see kuusk võib toas meil olla?
Mingu metsa!
Mis tast kasu?
Kuuske pidada ei tasu –
nõndasama keset tuba ...
Muide, peremees ei luba
(kuigi proovisin, ei salga)
tüve vastu tõsta jalga! ..."
Lisas: pistik | Lisatud: 24.11.2019 15:33 | Otselink Jõulupuust ei hooli Polla: Miks see kuusk võib toas meil | Saada e-kaardiga Jõulupuust ei hooli Polla: Miks see kuusk võib toas meil
Kui jõuluõhtul kuuse all
me naerurõkkeid kajab,
siis õues tähistaeva all
õrnu helbekesi sajab.
Ja tuba küünla lõhna täis
ning sees mul väike sabin,
meil jõuluvana külas käis -
nüüd kostab ainult krabin.
me naerurõkkeid kajab,
siis õues tähistaeva all
õrnu helbekesi sajab.
Ja tuba küünla lõhna täis
ning sees mul väike sabin,
meil jõuluvana külas käis -
nüüd kostab ainult krabin.
Lapsed jõuluvana ootavad,
süda lööb neil nagu kell.
Kinke nad saada loodavad,
seda mõistab iga sell!
Jõuluvana ukse taga,
vits on temal ammu vööl!
Ega kingikotki maga,
jõuluajal palju tööd!
süda lööb neil nagu kell.
Kinke nad saada loodavad,
seda mõistab iga sell!
Jõuluvana ukse taga,
vits on temal ammu vööl!
Ega kingikotki maga,
jõuluajal palju tööd!
Lisas: pistik | Lisatud: 17.11.2019 19:57 | Otselink Lapsed jõuluvana ootavad, süda lööb neil nagu kell. Kinke nad | Saada e-kaardiga Lapsed jõuluvana ootavad, süda lööb neil nagu kell. Kinke nad
Mustad jõulud
Akna taga plirts ja plärtsvihmapiisku sajab,
verivorst teeb pannil - särts,
veel kuivab piparkoogimaja.
Jõulutaat ei saanud tulla,
saan ei sõitnud asfaltteel.
Kingid jõudsid kuuse alla
salvokelgus läbi vee.





