Luuletused ja salmid igaks tähtpäevaks ja elujuhtumiks - leht 225
Piparkoogisüda
Vana-aasta sammubvaikselt ajalukku.
Keerab enda kannul
ajaukse lukku.
Kõik jääb seljataha.
Kes see mullust muudaks?
Oi, kui kõik,mis paha,
maha jätta suudaks.
Tulgu ilus aasta
küünlavalgus vihus.
Piparkoogiraas ta
pisikeses pihus.
Pärast jõulupuhkust
meenutagu seda:
piprast kui ka surkrust
tehti aaasta süda.
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 15:25 | Otselink Piparkoogisüda | Saada e-kaardiga Piparkoogisüda
Kullakallis jõulumees,
miks Sul valge habe ees?
Kui Sul poleks habet ees,
võiksid olla minu mees!
miks Sul valge habe ees?
Kui Sul poleks habet ees,
võiksid olla minu mees!
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 10:50 | Otselink Kullakallis jõulumees, miks Sul valge habe ees? Kui Sul poleks | Saada e-kaardiga Kullakallis jõulumees, miks Sul valge habe ees? Kui Sul poleks
Tuli sügis, lehed maas
puud raagus, lumi maas.
Ongi käes see jõulukuu,
peab valmis seadma kuusepuu.
Päkapikul on nüüd luba,
sussi sisse pugeda.
laste poole jookseb juba,
nemad alles magavad.
Jõuluvana oma kotti,
sätib juba saani.
Kott on täis tal kingitusi,
kurguni ja maani.
puud raagus, lumi maas.
Ongi käes see jõulukuu,
peab valmis seadma kuusepuu.
Päkapikul on nüüd luba,
sussi sisse pugeda.
laste poole jookseb juba,
nemad alles magavad.
Jõuluvana oma kotti,
sätib juba saani.
Kott on täis tal kingitusi,
kurguni ja maani.
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 10:30 | Otselink Tuli sügis, lehed maas puud raagus, lumi maas. Ongi käes | Saada e-kaardiga Tuli sügis, lehed maas puud raagus, lumi maas. Ongi käes
Öö on selge. Kõrgel kuu.
Läige üle lume.
Härmas seisab iga puu.
Taevaserv on sume.
Tuled paistavad siin ja sääl
säral läbisegi...
Eemal kuulda kiunuv hääl:
rigisemas regi.
Vaikne, ilus talveilm...
Astun üle hange...
Ukse poole pöördub silm-
külm on õues kange!
Läige üle lume.
Härmas seisab iga puu.
Taevaserv on sume.
Tuled paistavad siin ja sääl
säral läbisegi...
Eemal kuulda kiunuv hääl:
rigisemas regi.
Vaikne, ilus talveilm...
Astun üle hange...
Ukse poole pöördub silm-
külm on õues kange!
Lisas: pistik | Lisatud: 15.12.2013 10:29 | Otselink Öö on selge. Kõrgel kuu. Läige üle lume. Härmas seisab | Saada e-kaardiga Öö on selge. Kõrgel kuu. Läige üle lume. Härmas seisab
Säravaist pärleist on ehitud puud.
Miljoneid tähti ümbritseb kuud.
Õrnalt on sadanud lund
ja vaikne on jõuluöö õnnelik tund.
Miljoneid tähti ümbritseb kuud.
Õrnalt on sadanud lund
ja vaikne on jõuluöö õnnelik tund.
Jõuluvana vaata mind
Mina veel ei tunne sind
Teen suu habemele pai
Kui on valus ütle: "Ai".
Mina veel ei tunne sind
Teen suu habemele pai
Kui on valus ütle: "Ai".
Lisas: pistik | Lisatud: 14.12.2013 12:56 | Otselink Jõuluvana vaata mind Mina veel ei tunne sind Teen suu | Saada e-kaardiga Jõuluvana vaata mind Mina veel ei tunne sind Teen suu
Maailma väiksem jõulupuu,
istub üksi, vaatab kuud.
tahaks olla soojas toas,
otsapidi väikses joas.
istub üksi, vaatab kuud.
tahaks olla soojas toas,
otsapidi väikses joas.
Kõnnin mööda tänavaid,
laternate valgel,
silmad õrnalt särmais,
põsed külmund valgeiks,
märkan sind tulemas,
südant soojendava kingiga,
jooksen sulle kohe vastu,
karjun jõulud kaua kestku,
suudlen põsele sind korra,
nüüd põsed roosakaks muutumas,
südame mul tegid soojaks,
ning ilm on peagi muutumas,
nüüd sajab laia valget lund,
ei ühelgil lapsel tule und,
vaid lumememmi õue taas,
minnakse ehitama.
laternate valgel,
silmad õrnalt särmais,
põsed külmund valgeiks,
märkan sind tulemas,
südant soojendava kingiga,
jooksen sulle kohe vastu,
karjun jõulud kaua kestku,
suudlen põsele sind korra,
nüüd põsed roosakaks muutumas,
südame mul tegid soojaks,
ning ilm on peagi muutumas,
nüüd sajab laia valget lund,
ei ühelgil lapsel tule und,
vaid lumememmi õue taas,
minnakse ehitama.
Rahulikke jõule
Ei taha karda ja kingisadu,vaid vaikseid lumiseid metsaradu.
Soovin, et õnn oskaks tulla ja avada ust,
et tuba ja õu saaks täis armastust.
Jõuluõhtul näed taevas sa tähtede pidu,
kuuled kuljuste häält, saani naksatust.
Rullub lahti su ees kogu jõuluilu,
täis su unistusi ja armastust.
Lisas: pistik | Lisatud: 08.12.2013 15:21 | Otselink Rahulikke jõule | Saada e-kaardiga Rahulikke jõule
Karu jõulud
Miks küll karu talvel magab?Kas ta lund ei taha näha?
Või ta hoopis külma pelgab?
Tal ju kasukas on seljas!
Lähen, karu üles ajan,
ära ehin tema maja,
kas ta tahab või ei taha
muidu magab jõulud maha!





