UUS PISTIKUS:
Huvitavad Rally Estonia majutuskohad

Huvitavad Rally Estonia majutuskohad

Huvitavad Rally Estonia majutuskohad

Selle aasta Rally Estonia pealtvaatajate alad teede ääres ei ole tavapäraste võimalustega, mis traditsiooniliselt WRC etappidel. Pealtvaatajad ei saa koguneda juba päev enne, et telkida kasvõi kogu perega või hommikust saati grillida. Rallisõbrad lastakse pealtvaatajate aladele 2,5 tundi enne etapi algust. Juba 36 tundi enne ralli algust piiratakse siltidega üldine ralliala. Välja ilmuvad hoiatavad sildid. 24 tundi enne kiiruskatsete üldist algust hakkavad juba patrullima politseipatrullid ja lisajõud. Rohkem infot etappide kohta leiab juba Rally Estonia ajakava alt. Eraldatud on küllaltki väikesed alad ja ühe ala peale on oodata umbes 1000 inimest, seega isegi rallialal ei ole ruumiga ülemäära priisata.

WRC etapi väljakuulutamise järel hakkasid meedias vallutama pealkirjad sellest, kuidas majutuse hinnad on väga kõrged. Ajakirjandust domineerisid pealkirjad laadis “Kas ahnusel ei ole piire”, “Hingehinnad Rally Estonia majutuskohtades …”, “Soomlasi hämmastab Lõuna-Eestlaste ahnus …” jne. Loetud nädalad hiljem järgnes laine sellest, kuidas Rally Estonia hirmkallite hindade pakkujad siiski ei leidnud endale piisavalt broneeringuid. Populaarsemates majutusasutusi koondavates keskkondades nagu Booking.com, Airbnb.com ja teistes keskkondades on veel saadaval kümneid ja kümneid majutusvõimalusi. Sotsiaalmeedias on samuti ringlemas erinevaid võimalusi ja googeldamine annab tulemuseks palju lähipiirkonnas olevaid majutusvõimalusi, mida suurematest portaalidest ei pruugi leidagi.

Hoolimata esialgu kallitest majutushindadest ja piletimüügi probleemidest (piletimüügi alustamisel ei olnud võimalik esimene tund aega väga edukalt pileteid müüa) on eestlaste huvi WRC vastu suur. Müüdi kokku 16 000 piletit, millest 96% ostsid eestlased ja 97% toimetati Eestis asuvatesse pakiautomaatidesse. Kuna Rally Estonia peasponsoriga ei jõudnud kokkuleppele (esialgselt pidi peasponsor panustama 350 000 eurot), siis võib lausa Rally Estonia nimetada ümber WRC ralli Ott Tänak.

Vastutulelikult käitus ka Rally Estonia meeskond, kes lõi eraldi majutuskohtade leheosa, milles on võimalik leida tubasid, suvilaid, majaosasid ja majasid, kortereid ja ka telkimisplatse. Tänaseks on kokku kogutud 500+ majutusasutust, kuigi Rally Estonia rõhutab, et majutusteenuste pakkumised ei ole nende poolt kontrollitud õigsuse või kuulutajate tausta osas. Kokkulepped tuleb majutuse soovija ja majutusasutuste vahel samuti ise sõlmida. Raske on ka hinnata, palju on tõsiseid kuulutusi ja kes kasutab kuulutuste osa reklaami võimalusena.

Tutvusime erinevate majutuspakkumistega ja toome välja mõned huvitavamad näited:

Eksklusiivne rallibussis ööbimine

Liin Re10 pakub võimalust tasuta ööbida eksklusiivses rallibussis. Rallibuss asub ka kõigest 3km kaugusel Tartust ja mahutab 4-5 inimest. Sõbrad on nõus telgis magama? Võtke kaasa ja telkike lihtsalt bussi kõrval. Rallibussi ainukene tingimus on lustlik “ole tore!”:


Militaarne majutus

Valga Militaarteemapargi aladel on mitmed erineva suurusega toad. Kõige ekstreemsem võimalus on aga ööbida metsavenna punkris:


Muinasjutulik Valgjärve mõisa tallikuur

Otse muinasjutust näeb välja Valgjärve mõista tallikuuri majutuspakkumine. Majas on isegi Wifi võimalus ja vannituba:


Glämping Pühajärve lähedal

Eraldi laagriplatsi on loonud glämbingu majutus oma avarate telkidega, mis on koguni 3 meetrit kõrged. Telkimisalal WC, dushikabiinid, elekter ja palju muud, mis muudab telkimise vabas looduses eriti mugavaks. Voodipesu ja käterätid on telgis samuti olema. Täielik telkimise luksus:


Aktiivsem puhkus Wakepargis

Energiat jääb üle ralli kõrvalt ka aktiivsemateks tegevusteks? Ära vaata kaugemale. Rahinge Wakepark pakub majutus nii peretubade ja narivooditega. Olemas pesemisvõimalused ja köök:

Majutuse valimisel kindlasti jälgiga majutusteenuse pakkuja tausta. Palju majutuste pakkumisi on endiselt saadaval ka Booking.com, Airbnb.com ja teistes majutuskohtasid vahendavates portaalides. Rallile minnes jälgige ohutuseeskirjasid ja rallikorraldajate seatud tingimusi. Telkimine igas kohas ei ole lubatud aga rallikorraldajad on loonud eraldi alasid, mis pakuvad võimalusi iseseisvaks majutuse võimaluseks.


Teema: Rally Estonia


Seotud võistlus

Lisas: pistik | 28.08.2020 12:38

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Vaata ka

Kuidas isad lapsi hoiavad? Saad naerda :)
Naljakad ja kummalised Google Street View pildid (24 pilti)
Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | WordPressi uudised ja õpetused